Michaela Halušková, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 25 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 55/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (219 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 21. 6. 2017
- Sídlo
- Štipce 564/1, 01301, Teplička nad Váhom
- EBITDA marža5,3 %
- ROA (návratnosť aktív)8,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,7 %
- Zadlženosť76 %
- Kapitálová primeranosť24,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.67netIncome: 5 845revenue: 219 034prevNetIncome: 3 413
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 24.27equity: 17 362assets: 71 533
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 75.73equity: 17 362assets: 71 533
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 52.88revenueYoY: -24.62validHistoryYears: 9.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.27netMargin: 2.67ebitda: 11 538revenue: 219 034
Altman Z''-Score2.30Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.48 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.56 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.34 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 8.17 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 8.17 % vs. predchádzajúce 3.87 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 75.73 % vs. predchádzajúce 86.93 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.06× vs. predchádzajúce 3.30×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.67 % vs. predchádzajúca 1.17 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 24.27 % vs. predchádzajúca 13.07 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 25 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 24 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 219 tis. € | 291 tis. € | −24,6 % |
| EBITDA | 12 tis. € | 10 tis. € | +13,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 10 tis. € | 9 tis. € | +13,0 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 3 tis. € | +71,3 % |
| Aktíva | 72 tis. € | 88 tis. € | −18,8 % |
| Vlastné imanie | 17 tis. € | 12 tis. € | +50,8 % |
- 21. 6. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie24.3%
- Cudzie zdroje75.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 219 tis. € | 72 tis. € | 17 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 291 tis. € | 88 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 67 tis. € | 42 tis. € | 8 tis. € | -792 € | -4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 48 tis. € | 48 tis. € | 12 tis. € | -25 tis. € | -29 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 40 tis. € | 48 tis. € | 41 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 40 tis. € | 51 tis. € | 33 tis. € | 21 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 32 tis. € | 24 tis. € | 16 tis. € | 197 € | 39 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 28 tis. € | 18 tis. € | 16 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 7 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti21. 6. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Čistiace a upratovacie službyod 21. 6. 2017
- 2Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 21. 6. 2017
- 3Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 6. 2017
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 6. 2017
- 5Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 21. 6. 2017
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 21. 6. 2017
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 6. 2017
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 21. 6. 2017
- 9Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 6. 2017
- 10Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 21. 6. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50960202
- RÚZ ID
- 1702732
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 21. 6. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat290 583 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 15. 11. 2023Registrácia platcu DPHSK2120539927
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna