bARTova s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 56/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (7 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 6. 2017
- Sídlo
- Komenského 58, 04001, Košice - mestská časť Sever
- EBITDA marža16,0 %
- ROA (návratnosť aktív)29,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)72,8 %
- Zadlženosť60 %
- Kapitálová primeranosť40,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 12.26netIncome: 807.00revenue: 6 581prevNetIncome: -983.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 40.50equity: 1 108assets: 2 736
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 59.50equity: 1 108assets: 2 736
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -15.51revenueYoY: -49.33validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.03netMargin: 12.26ebitda: 1 055revenue: 6 581
Altman Z''-Score-4.50Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.80 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -8.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.20 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 29.50 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 29.50 % vs. predchádzajúce -25.75 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 59.50 % vs. predchádzajúce 92.12 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.41× vs. predchádzajúce 3.40×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 12.26 % vs. predchádzajúca -7.57 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 40.50 % vs. predchádzajúca 7.88 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 28 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 6581 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 12.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 40 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 29.5 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2023 | 2022 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 7 tis. € | 13 tis. € | −49,3 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -754 € | +239,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 950 € | -679 € | +239,9 % |
| Čistý zisk | 807 € | -983 € | +182,1 % |
| Aktíva | 3 tis. € | 4 tis. € | −28,3 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 301 € | +268,1 % |
- 23. 6. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
Finančné ukazovatele
2023Štruktúra financovania
- Vlastné imanie40.5%
- Cudzie zdroje59.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023aktuálny | Riadna | 7 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | 807 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 13 tis. € | 4 tis. € | 301 € | -754 € | -983 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 12 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 15 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | 357 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 26 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 783 € | -869 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 39 tis. € | 14 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 18 tis. € | 9 tis. € | 5 tis. € | 661 € | 264 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 6. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2023aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50965344
- RÚZ ID
- 1712627
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 6. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat39 475 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna