ŠTEFI, s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +7.8 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 74/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (291 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 7. 2017
- Sídlo
- dona Sandtnera 15, 90201, Pezinok
- EBITDA marža8,1 %
- ROA (návratnosť aktív)1,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,7 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.94netIncome: 5 638revenue: 290 854prevNetIncome: 4 337
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.23equity: 336 570assets: 508 210
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.77equity: 336 570assets: 508 210
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 27.80revenueYoY: 7.77validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.07netMargin: 1.94ebitda: 23 476revenue: 290 854
Altman Z''-Score3.81Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.18 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.26 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.11 % vs. predchádzajúce 0.93 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.77 % vs. predchádzajúce 29.09 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.57× vs. predchádzajúce 0.58×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.94 % vs. predchádzajúca 1.61 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.23 % vs. predchádzajúca 70.91 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 8 % na 291 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 1.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 291 tis. € | 270 tis. € | +7,8 % |
| EBITDA | 23 tis. € | 26 tis. € | −11,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 21 tis. € | 24 tis. € | −11,2 % |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 4 tis. € | +30,0 % |
| Aktíva | 508 tis. € | 467 tis. € | +8,9 % |
| Vlastné imanie | 337 tis. € | 331 tis. € | +1,7 % |
- 15. 7. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.2%
- Cudzie zdroje33.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 291 tis. € | 508 tis. € | 337 tis. € | 23 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 270 tis. € | 467 tis. € | 331 tis. € | 26 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 260 tis. € | 368 tis. € | 327 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 235 tis. € | 383 tis. € | 341 tis. € | 9 tis. € | 298 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 153 tis. € | 387 tis. € | 241 tis. € | -3 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 138 tis. € | 341 tis. € | 48 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 93 tis. € | 316 tis. € | 14 tis. € | 223 € | -4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 143 tis. € | 70 tis. € | 18 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 41 tis. € | 48 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 7. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50968271
- RÚZ ID
- 1719091
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 7. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat290 854 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 11. 9. 2017Registrácia platcu DPHSK2120553083