Eurowelders s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 59 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (21 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 5. 7. 2017
- Sídlo
- Vojenská ulica 4, 93401, Levice
- EBITDA marža10,7 %
- ROA (návratnosť aktív)10,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)12,4 %
- Zadlženosť12 %
- Kapitálová primeranosť88,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.29netIncome: 1 549revenue: 21 236prevNetIncome: 420.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 88.01equity: 12 469assets: 14 167
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 11.99equity: 12 469assets: 14 167
Rast13 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 5.12revenueYoY: -59.08validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.73netMargin: 7.29ebitda: 2 278revenue: 21 236
Altman Z''-Score11.18Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.73 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.82 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.92 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 7.71 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.93 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.93 % vs. predchádzajúce 3.82 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 11.99 % vs. predchádzajúce 0.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.50× vs. predchádzajúce 4.72×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.29 % vs. predchádzajúca 0.81 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 88.01 % vs. predchádzajúca 99.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 21236 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 59 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 88 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 21 tis. € | 52 tis. € | −59,1 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 891 € | +155,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 802 € | +155,7 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 420 € | +268,8 % |
| Aktíva | 14 tis. € | 11 tis. € | +28,8 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 11 tis. € | +14,2 % |
- 5. 7. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie88.0%
- Cudzie zdroje12.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 21 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 52 tis. € | 11 tis. € | 11 tis. € | 891 € | 420 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 10 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 623 € | 492 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 10 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 595 € | 437 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 17 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 862 € | 677 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti5. 7. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Chov vybraných druhov zvieratod 5. 7. 2017
- 2Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 5. 7. 2017
- 3Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 5. 7. 2017
- 4Poskytovanie služieb v rybárstveod 5. 7. 2017
- 5Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 5. 7. 2017
- 6Výroba potravinárskych výrobkovod 5. 7. 2017
- 7Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 5. 7. 2017
- 8Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 5. 7. 2017
- 9Výroba chemikálií, chemických vlákien, plastov, kaučuku a prípravkov z týchto materiálovod 5. 7. 2017
- 10Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 5. 7. 2017
- 11Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 5. 7. 2017
- 12Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 5. 7. 2017
- 13Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 5. 7. 2017
- 14Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 5. 7. 2017
- 15Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 5. 7. 2017
- 16Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 5. 7. 2017
- 17Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 5. 7. 2017
- 18Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 5. 7. 2017
- 19Vŕtanie studní s dĺžkou do 30 mod 5. 7. 2017
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 5. 7. 2017
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 5. 7. 2017
- 22Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 5. 7. 2017
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 5. 7. 2017
- 24Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 5. 7. 2017
- 25Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 5. 7. 2017
- 26Prevádzka malých plavidielod 5. 7. 2017
- 27Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 5. 7. 2017
- 28Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 5. 7. 2017
- 29Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 5. 7. 2017
- 30Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 5. 7. 2017
- 31Faktoring a forfaitingod 5. 7. 2017
- 32Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 5. 7. 2017
- 33Vedenie účtovníctvaod 5. 7. 2017
- 34Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 5. 7. 2017
- 35Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 5. 7. 2017
- 36Oprávnené overovanie správ o emisiách skleníkových plynov z prevádzkyod 5. 7. 2017
- 37Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 5. 7. 2017
- 38Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 5. 7. 2017
- 39Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 5. 7. 2017
- 40Dizajnérske činnostiod 5. 7. 2017
- 41Fotografické službyod 5. 7. 2017
- 42Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 5. 7. 2017
- 43Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu a konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 5. 7. 2017
- 44Prenájom hnuteľných vecíod 5. 7. 2017
- 45Čistiace a upratovacie službyod 5. 7. 2017
- 46Administratívne službyod 5. 7. 2017
- 47Verejné obstarávanieod 5. 7. 2017
- 48Činnosti na úseku požiarnej ochrany v rozsahu servis, oprava, kontrola, plnenie hasiacich prístrojov, požiarnych/požiarnotechnických zariadeníod 5. 7. 2017
- 49Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 5. 7. 2017
- 50Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 5. 7. 2017
- 51Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 5. 7. 2017
- 52Poskytovanie služieb osobného charakteruod 5. 7. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50969749
- RÚZ ID
- 1711857
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 5. 7. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat51 896 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 1. 6. 2018Registrácia platcu DPHSK2120547693
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna