MakeSense Creatives, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 39 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 64/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (2,3 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 7. 2017
- Sídlo
- Halašova 738/18, 83103, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
- EBITDA marža9,2 %
- ROA (návratnosť aktív)24,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)95,5 %
- Zadlženosť75 %
- Kapitálová primeranosť25,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.03netIncome: 140 234revenue: 2 327 464prevNetIncome: 168 777
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.26equity: 146 834assets: 581 347
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.74equity: 146 834assets: 581 347
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 122.95revenueYoY: 38.84validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 9.19netMargin: 6.03ebitda: 213 955revenue: 2 327 464
Altman Z''-Score6.64Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.10 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.35 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 24.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 24.12 % vs. predchádzajúce 37.65 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.74 % vs. predchádzajúce 60.88 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.00× vs. predchádzajúce 3.74×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.03 % vs. predchádzajúca 10.07 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.26 % vs. predchádzajúca 39.12 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 39 % na 2.3 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 25 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 24.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,3 mil. € | 1,7 mil. € | +38,8 % |
| EBITDA | 214 tis. € | 241 tis. € | −11,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 193 tis. € | 217 tis. € | −11,1 % |
| Čistý zisk | 140 tis. € | 169 tis. € | −16,9 % |
| Aktíva | 581 tis. € | 448 tis. € | +29,7 % |
| Vlastné imanie | 147 tis. € | 175 tis. € | −16,3 % |
- 18. 7. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.3%
- Cudzie zdroje74.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,3 mil. € | 581 tis. € | 147 tis. € | 214 tis. € | 140 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,7 mil. € | 448 tis. € | 175 tis. € | 241 tis. € | 169 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 817 tis. € | 267 tis. € | 121 tis. € | 152 tis. € | 115 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 861 tis. € | 238 tis. € | 111 tis. € | 136 tis. € | 104 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 487 tis. € | 112 tis. € | 65 tis. € | 101 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 473 tis. € | 154 tis. € | 59 tis. € | 49 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 190 tis. € | 87 tis. € | 45 tis. € | 50 tis. € | 39 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 8 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 95 € | -36 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla18. 1. 2024 → 6. 2. 2026
Zochova 6-8, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- Založenie spoločnosti18. 7. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 7. 2017 → 17. 1. 2024
Tokajícka 93/4, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 7. 2. 2026
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 7. 2. 2026
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 7. 2. 2026
- 4Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 7. 2. 2026
- 5Čistiace a upratovacie službyod 7. 2. 2026
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 7. 2. 2026
- 7Poskytovanie služieb osobného charakteruod 11. 12. 2018
- 8Administratívne službyod 18. 7. 2017
- 9Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 18. 7. 2017
- 10Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 18. 7. 2017
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 18. 7. 2017
- 12Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 18. 7. 2017
- 13Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 18. 7. 2017
- 14Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 7. 2017
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 7. 2017
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 18. 7. 2017
- 17Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 18. 7. 2017
- 18Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 7. 2017
- 19Výroba nápojovod 18. 7. 2017
- 20Výroba potravinárskych výrobkovod 18. 7. 2017
- 21Dizajnérske činnostiod 18. 7. 2017
- 22Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 7. 2017
- 23Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 7. 2017
- 24Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 18. 7. 2017
- 25Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 18. 7. 2017
- 26Fotografické službyod 18. 7. 2017
- 27Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 7. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50977733
- RÚZ ID
- 1717482
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 7. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat2 327 464 EUR · rok 2024
- 18. 1. 2024Zmena sídlaZochova 6-8, Bratislava - mestská časť Staré Mesto
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 21. 8. 2017Registrácia platcu DPHSK2120555811
- 18. 7. 2017Zmena sídlaTokajícka 93/4, Bratislava - mestská časť Ružinov