JK waste trade s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 57 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (325 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 10. 11. 2017
- Sídlo
- SNP 49, 08901, Svidník
- EBITDA marža4,9 %
- ROA (návratnosť aktív)2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,4 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť60,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.67netIncome: 8 675revenue: 325 232prevNetIncome: 49 195
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 60.93equity: 195 903assets: 321 496
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 39.07equity: 195 903assets: 321 496
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 87.45revenueYoY: -57.20validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.90netMargin: 2.67ebitda: 15 948revenue: 325 232
Altman Z''-Score6.67Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 3.55 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.28 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.64 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.70 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.70 % vs. predchádzajúce 15.83 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 39.07 % vs. predchádzajúce 39.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.01× vs. predchádzajúce 2.45×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.67 % vs. predchádzajúca 6.47 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 60.93 % vs. predchádzajúca 60.26 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 57 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 2.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 325 tis. € | 760 tis. € | −57,2 % |
| EBITDA | 16 tis. € | 58 tis. € | −72,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 52 tis. € | −72,5 % |
| Čistý zisk | 9 tis. € | 49 tis. € | −82,4 % |
| Aktíva | 321 tis. € | 311 tis. € | +3,5 % |
| Vlastné imanie | 196 tis. € | 187 tis. € | +4,6 % |
- 10. 11. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie60.9%
- Cudzie zdroje39.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 325 tis. € | 321 tis. € | 196 tis. € | 16 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 760 tis. € | 311 tis. € | 187 tis. € | 58 tis. € | 49 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 192 tis. € | 255 tis. € | 168 tis. € | -8 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 33 tis. € | 255 tis. € | 180 tis. € | -47 tis. € | -49 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 892 tis. € | 353 tis. € | 304 tis. € | 59 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,6 mil. € | 360 tis. € | 313 tis. € | 277 tis. € | 217 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 764 tis. € | 136 tis. € | 97 tis. € | 116 tis. € | 90 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 6 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti10. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Administratívne službyod 10. 11. 2017
- 2Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 10. 11. 2017
- 3Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 10. 11. 2017
- 4Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 10. 11. 2017
- 5Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 10. 11. 2017
- 6Prípravné práce k realizácii stavbyod 10. 11. 2017
- 7Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 10. 11. 2017
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 10. 11. 2017
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 10. 11. 2017
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 10. 11. 2017
- 11Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 10. 11. 2017
- 12Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 10. 11. 2017
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 10. 11. 2017
- 14Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 10. 11. 2017
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 10. 11. 2017
- 16Vedenie účtovníctvaod 10. 11. 2017
- 17Čistiace a upratovacie službyod 10. 11. 2017
- 18Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 10. 11. 2017
- 19Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 10. 11. 2017
- 20Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 10. 11. 2017
- 21Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 10. 11. 2017
- 22Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 10. 11. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50979159
- RÚZ ID
- 1735134
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 10. 11. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat1 550 943 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 12. 2018Registrácia platcu DPHSK2120626728
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna