Renovium s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 42 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 48/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (446 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2017
- Sídlo
- Bielkova 3885/7, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža1,1 %
- ROA (návratnosť aktív)0,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,8 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť49,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.584netIncome: 2 604revenue: 445 759prevNetIncome: 182.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 49.73equity: 146 706assets: 295 017
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 50.27equity: 146 706assets: 295 017
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.204revenueYoY: -41.96validHistoryYears: 7.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 1.07netMargin: 0.584ebitda: 4 756revenue: 445 759
Altman Z''-Score4.14Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.98 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.88 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.88 % vs. predchádzajúce 0.13 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 50.27 % vs. predchádzajúce 0.14 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.51× vs. predchádzajúce 5.32×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.58 % vs. predchádzajúca 0.02 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 49.73 % vs. predchádzajúca 99.86 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 42 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 50 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 446 tis. € | 768 tis. € | −42,0 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 281 € | +16× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 253 € | +16× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 182 € | +13× |
| Aktíva | 295 tis. € | 144 tis. € | +104,4 % |
| Vlastné imanie | 147 tis. € | 144 tis. € | +1,8 % |
- 15. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie49.7%
- Cudzie zdroje50.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 446 tis. € | 295 tis. € | 147 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 768 tis. € | 144 tis. € | 144 tis. € | 281 € | 182 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 1,0 mil. € | 694 tis. € | 144 tis. € | 93 tis. € | 73 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 821 tis. € | 655 tis. € | 112 tis. € | 98 tis. € | 77 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 787 tis. € | 543 tis. € | 35 tis. € | 36 tis. € | 28 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 615 tis. € | 559 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 440 tis. € | 196 tis. € | 5 tis. € | 24 tis. € | 636 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 414 tis. € | 5 tis. € | -474 € | -474 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 8. 2017 → 8. 7. 2019
Kľukatá 1667/49, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierska činnostod 9. 7. 2019
- 2Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 8. 2017
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 8. 2017
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 8. 2017
- 5Čistiace a upratovacie službyod 15. 8. 2017
- 6Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 8. 2017
- 7Administratívne službyod 15. 8. 2017
- 8Reklamné, marketingové a fotografické službyod 15. 8. 2017
- 9Dizajnérske činnostiod 15. 8. 2017
- 10Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 8. 2017
- 11Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 8. 2017
- 12Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 8. 2017
- 13Prenájom hnuteľných vecíod 15. 8. 2017
- 14Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb, obchodu a výrobyod 15. 8. 2017
- 15Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 8. 2017
- 16Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 8. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50988611
- RÚZ ID
- 1718278
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat1 022 139 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 12. 2017Registrácia platcu DPHSK2120572685
- 15. 8. 2017Zmena sídlaKľukatá 1667/49, Bratislava - mestská časť Ružinov