DM Build s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 41 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 42/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (588 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2017
- Sídlo
- Na Troskách 3, 97401, Banská Bystrica
- EBITDA marža10,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)26,3 %
- Zadlženosť93 %
- Kapitálová primeranosť7,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.25netIncome: 13 220revenue: 587 687prevNetIncome: 597.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 7.02equity: 50 330assets: 717 243
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 92.98equity: 50 330assets: 717 243
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.79revenueYoY: 40.99validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.19netMargin: 2.25ebitda: 59 900revenue: 587 687
Altman Z''-Score0.90Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.14 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.48 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.84 % vs. predchádzajúce 0.09 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 92.98 % vs. predchádzajúce 94.28 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.82× vs. predchádzajúce 0.64×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.25 % vs. predchádzajúca 0.14 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 7.02 % vs. predchádzajúca 5.72 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 41 % na 588 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 7 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 588 tis. € | 417 tis. € | +41,0 % |
| EBITDA | 60 tis. € | 31 tis. € | +93,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 54 tis. € | 28 tis. € | +93,8 % |
| Čistý zisk | 13 tis. € | 597 € | +21× |
| Aktíva | 717 tis. € | 649 tis. € | +10,6 % |
| Vlastné imanie | 50 tis. € | 37 tis. € | +35,6 % |
- 19. 7. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie7.0%
- Cudzie zdroje93.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 588 tis. € | 717 tis. € | 50 tis. € | 60 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 417 tis. € | 649 tis. € | 37 tis. € | 31 tis. € | 597 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 497 tis. € | 600 tis. € | 37 tis. € | 33 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 635 tis. € | 659 tis. € | 32 tis. € | 24 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 700 tis. € | 449 tis. € | 29 tis. € | 17 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 893 tis. € | 243 tis. € | 26 tis. € | 23 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 776 tis. € | 206 tis. € | 21 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 269 tis. € | 136 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 6 tis. € | 6 tis. € | 953 € | 753 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50992309
- RÚZ ID
- 1716273
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat892 704 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 9. 2018Registrácia platcu DPHSK2120558990
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna