Best Fee, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 214 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (141 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 25. 10. 2017
- Sídlo
- Fejova 2, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža0,5 %
- ROA (návratnosť aktív)10,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,5 %
- Zadlženosť3 %
- Kapitálová primeranosť97,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.392netIncome: 553.00revenue: 140 907prevNetIncome: -276.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 97.29equity: 5 277assets: 5 424
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 2.71equity: 5 277assets: 5 424
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 213.88validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.497netMargin: 0.392ebitda: 700.00revenue: 140 907
Altman Z''-Score40.51Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.91 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 37.69 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 10.20 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 10.20 % vs. predchádzajúce -5.84 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 2.71 % vs. predchádzajúce 0.00 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 25.98× vs. predchádzajúce 9.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.39 % vs. predchádzajúca -0.61 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 97.29 % vs. predchádzajúca 100.00 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +214 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 214 % na 141 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 97 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 10.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 141 tis. € | 45 tis. € | +213,9 % |
| EBITDA | 700 € | -276 € | +353,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 630 € | -248 € | +353,6 % |
| Čistý zisk | 553 € | -276 € | +300,4 % |
| Aktíva | 5 tis. € | 5 tis. € | +14,8 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 5 tis. € | +11,7 % |
- 25. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie97.3%
- Cudzie zdroje2.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 141 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | 700 € | 553 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 45 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -276 € | -276 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti25. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/50998196
- RÚZ ID
- 1731100
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 25. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat140 907 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna