PALSTAV s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 90 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (3 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 28. 2. 2018
- Sídlo
- Štúrova 820/44E, 90301, Senec
- EBITDA marža30,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,0 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť81,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 25.03netIncome: 742.00revenue: 2 964prevNetIncome: 19 112
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 81.44equity: 24 523assets: 30 110
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 18.56equity: 24 523assets: 30 110
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: -89.69validHistoryYears: 2.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 30.60netMargin: 25.03ebitda: 907.00revenue: 2 964
Altman Z''-Score8.50Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.60 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.61 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.46 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.46 % vs. predchádzajúce 65.38 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 18.56 % vs. predchádzajúce 18.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.10× vs. predchádzajúce 0.98×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 25.03 % vs. predchádzajúca 66.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.44 % vs. predchádzajúca 81.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2964 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 90 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 25.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.25 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 30.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 3 tis. € | 29 tis. € | −89,7 % |
| EBITDA | 907 € | 24 tis. € | −96,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 816 € | 22 tis. € | −96,2 % |
| Čistý zisk | 742 € | 19 tis. € | −96,1 % |
| Aktíva | 30 tis. € | 29 tis. € | +3,0 % |
| Vlastné imanie | 25 tis. € | 24 tis. € | +3,1 % |
- 28. 2. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie81.4%
- Cudzie zdroje18.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 3 tis. € | 30 tis. € | 25 tis. € | 907 € | 742 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 29 tis. € | 29 tis. € | 24 tis. € | 24 tis. € | 19 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -332 € | -332 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti28. 2. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vypracovanie dokumentácie a projektu jednoduchých stavieb, drobných stavieb a zmien týchto stavieb: technické zariadenie budovod 28. 2. 2018
- 2Administratívne službyod 28. 2. 2018
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 28. 2. 2018
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 28. 2. 2018
- 5Faktoring a forfaitingod 28. 2. 2018
- 6Fotografické službyod 28. 2. 2018
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 28. 2. 2018
- 8Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 28. 2. 2018
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 2. 2018
- 10Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 2. 2018
- 11Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 28. 2. 2018
- 12Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 28. 2. 2018
- 13Poskytovanie služieb osobného charakteruod 28. 2. 2018
- 14Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 28. 2. 2018
- 15Prenájom hnuteľných vecíod 28. 2. 2018
- 16Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 28. 2. 2018
- 17Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 28. 2. 2018
- 18Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 28. 2. 2018
- 19Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 28. 2. 2018
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 28. 2. 2018
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 28. 2. 2018
- 22Služby požičovníod 28. 2. 2018
- 23Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 28. 2. 2018
- 24Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 28. 2. 2018
- 25Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 28. 2. 2018
- 26Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 28. 2. 2018
- 27Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 28. 2. 2018
- 28Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 28. 2. 2018
- 29Vedenie účtovníctvaod 28. 2. 2018
- 30Verejné obstarávanieod 28. 2. 2018
- 31Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 2. 2018
- 32Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 28. 2. 2018
- 33Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 28. 2. 2018
- 34Murárstvood 28. 2. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51000326
- RÚZ ID
- 1757567
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 28. 2. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat28 741 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna