Karovičová s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 10 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
Firma dosahuje tržby (590 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2017
- Sídlo
- Vinohradnícka 751, 92551, Šintava
- EBITDA marža-0,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-16,1 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť25,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.65netIncome: -15 669revenue: 590 287prevNetIncome: -10 169
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 25.71equity: 97 130assets: 377 726
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 74.29equity: 97 130assets: 377 726
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 47.49revenueYoY: -10.25validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.103netMargin: -2.65ebitda: -610.00revenue: 590 287
Altman Z''-Score1.66Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.51 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.80 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.36 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.15 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.15 % vs. predchádzajúce -1.99 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 74.29 % vs. predchádzajúce 77.87 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.56× vs. predchádzajúce 1.29×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.65 % vs. predchádzajúca -1.55 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 25.71 % vs. predchádzajúca 22.13 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 26 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 10 % na 590 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 590 tis. € | 658 tis. € | −10,3 % |
| EBITDA | -610 € | 1 tis. € | −150,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -549 € | 1 tis. € | −150,2 % |
| Čistý zisk | -16 tis. € | -10 tis. € | −54,1 % |
| Aktíva | 378 tis. € | 510 tis. € | −25,9 % |
| Vlastné imanie | 97 tis. € | 113 tis. € | −13,9 % |
- 19. 7. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie25.7%
- Cudzie zdroje74.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 590 tis. € | 378 tis. € | 97 tis. € | -610 € | -16 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 658 tis. € | 510 tis. € | 113 tis. € | 1 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 627 tis. € | 481 tis. € | 123 tis. € | 111 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 304 tis. € | 282 tis. € | 90 tis. € | 23 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 198 tis. € | 290 tis. € | 75 tis. € | 2 tis. € | -214 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 202 tis. € | 212 tis. € | 76 tis. € | 45 tis. € | 29 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 138 tis. € | 84 tis. € | 47 tis. € | 39 tis. € | 30 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 39 tis. € | 23 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Geodetické a kartografické činnostiod 19. 7. 2017
- 2Kovoobrábanieod 19. 7. 2017
- 3Zámočníctvood 19. 7. 2017
- 4Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 19. 7. 2017
- 5Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 19. 7. 2017
- 6Výroba nápojovod 19. 7. 2017
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 7. 2017
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 7. 2017
- 9Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2017
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 7. 2017
- 11Čistiace a upratovacie službyod 19. 7. 2017
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 7. 2017
- 13Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 7. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51004216
- RÚZ ID
- 1714671
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat657 726 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 1. 2018Registrácia platcu DPHSK2120570474
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna