Danaum, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1469 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 63/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (709 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 7. 2017
- Sídlo
- Fejova 2, 04001, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža0,9 %
- ROA (návratnosť aktív)37,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)47,3 %
- Zadlženosť22 %
- Kapitálová primeranosť78,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.691netIncome: 4 902revenue: 709 260prevNetIncome: 458.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 78.32equity: 10 360assets: 13 227
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 21.68equity: 10 360assets: 13 227
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 468,812validHistoryYears: 2.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.888netMargin: 0.691ebitda: 6 301revenue: 709 260
Altman Z''-Score9.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.54 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.72 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.79 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 37.06 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 37.06 % vs. predchádzajúce 8.21 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 21.68 % vs. predchádzajúce 2.19 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 53.62× vs. predchádzajúce 8.10×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.69 % vs. predchádzajúca 1.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 78.32 % vs. predchádzajúca 97.81 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1469 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1469 % na 709 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.7 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 78 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 37.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 709 tis. € | 45 tis. € | +15× |
| EBITDA | 6 tis. € | 580 € | +986,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 522 € | +986,4 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 458 € | +970,3 % |
| Aktíva | 13 tis. € | 6 tis. € | +137,0 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 5 tis. € | +89,8 % |
- 19. 7. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie78.3%
- Cudzie zdroje21.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 709 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 45 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 580 € | 458 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 7. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla19. 7. 2017 → 3. 2. 2020
Kukučínova 98/14, Košice - mestská časť Juh
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 19. 7. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 19. 7. 2017
- 3Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 19. 7. 2017
- 4Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 19. 7. 2017
- 5Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 19. 7. 2017
- 6Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 19. 7. 2017
- 7Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 19. 7. 2017
- 8Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 19. 7. 2017
- 9Dizajnérske činnostiod 19. 7. 2017
- 10Fotografické službyod 19. 7. 2017
- 11Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 19. 7. 2017
- 12Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 19. 7. 2017
- 13Administratívne službyod 19. 7. 2017
- 14Faktoring a forfaitingod 19. 7. 2017
- 15Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 19. 7. 2017
- 16Prenájom hnuteľných vecíod 19. 7. 2017
- 17Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 19. 7. 2017
- 18Prípravné práce k realizácii stavbyod 19. 7. 2017
- 19Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 19. 7. 2017
- 20Dokončovacie stavebne práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 19. 7. 2017
- 21Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 19. 7. 2017
- 22Kuriérske službyod 19. 7. 2017
- 23Skladovanieod 19. 7. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51015129
- RÚZ ID
- 1719227
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 7. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat709 260 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 19. 7. 2017Zmena sídlaKukučínova 98/14, Košice - mestská časť Juh