LIZ, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 139 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 46/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (154 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 8. 8. 2017
- Sídlo
- Hlaváčiková 26, 84105, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža3,0 %
- ROA (návratnosť aktív)4,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)22,7 %
- Zadlženosť82 %
- Kapitálová primeranosť17,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.88netIncome: 4 450revenue: 154 263prevNetIncome: -1 688
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 17.94equity: 19 604assets: 109 248
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 82.06equity: 19 604assets: 109 248
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 154.58revenueYoY: 139.18validHistoryYears: 4.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.95netMargin: 2.88ebitda: 4 551revenue: 154 263
Altman Z''-Score0.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.35 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.24 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.07 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.07 % vs. predchádzajúce -1.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 82.06 % vs. predchádzajúce 86.99 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.41× vs. predchádzajúce 0.55×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.88 % vs. predchádzajúca -2.62 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 17.94 % vs. predchádzajúca 13.01 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 139 % na 154 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 18 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+139 %), ale aktíva klesajú (-6 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 154 tis. € | 64 tis. € | +139,2 % |
| EBITDA | 5 tis. € | 14 tis. € | −66,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 12 tis. € | −66,7 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | -2 tis. € | +363,6 % |
| Aktíva | 109 tis. € | 117 tis. € | −6,2 % |
| Vlastné imanie | 20 tis. € | 15 tis. € | +29,4 % |
- 8. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie17.9%
- Cudzie zdroje82.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 154 tis. € | 109 tis. € | 20 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 64 tis. € | 117 tis. € | 15 tis. € | 14 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 63 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 9 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | -860 € | -860 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti8. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 20. 11. 2025
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 20. 11. 2025
- 3Administratívne službyod 20. 11. 2025
- 4Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 20. 11. 2025
- 5Prenájom hnuteľných vecíod 20. 11. 2025
- 6Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 20. 11. 2025
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 20. 11. 2025
- 8Prípravné práce k realizácii stavbyod 20. 11. 2025
- 9Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 20. 11. 2025
- 10Výroba nekovových minerálnych výrobkov a výrobkov z betónu, sadry a cementuod 20. 11. 2025
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 20. 11. 2025
- 12Sprostredkovanie predaja, prenájmu a kúpy nehnuteľností (realitná činnosť)od 20. 11. 2025
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51016681
- RÚZ ID
- 1717657
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 8. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat154 263 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 11. 2018Registrácia platcu DPHSK2120572036
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna