J.K.P. Service s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 79 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (22 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 8. 2017
- Sídlo
- Doležalova 15C, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža-40,4 %
- ROA (návratnosť aktív)-21,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-133,3 %
- Zadlženosť84 %
- Kapitálová primeranosť15,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -46.45netIncome: -9 999revenue: 21 525prevNetIncome: 119.00
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 15.77equity: 7 501assets: 47 553
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 84.23equity: 7 501assets: 47 553
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 126.36revenueYoY: 79.38validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -40.38netMargin: -46.45ebitda: -8 691revenue: 21 525
Altman Z''-Score-0.37Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.17 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.20 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -21.03 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -21.03 % vs. predchádzajúce 0.64 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 84.23 % vs. predchádzajúce 6.42 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.45× vs. predchádzajúce 0.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -46.45 % vs. predchádzajúca 0.99 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 15.77 % vs. predchádzajúca 93.58 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE -133 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (7501 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 21525 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 79 % na 22 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -46.5 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 16 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 22 tis. € | 12 tis. € | +79,4 % |
| EBITDA | -9 tis. € | 447 € | −20× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -8 tis. € | 402 € | −20× |
| Čistý zisk | -10 tis. € | 119 € | −85× |
| Aktíva | 48 tis. € | 19 tis. € | +154,3 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 18 tis. € | −57,1 % |
- 18. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie15.8%
- Cudzie zdroje84.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 22 tis. € | 48 tis. € | 8 tis. € | -9 tis. € | -10 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 12 tis. € | 19 tis. € | 18 tis. € | 447 € | 119 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 14 tis. € | 20 tis. € | 17 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 19 tis. € | 21 tis. € | 20 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 19 tis. € | 17 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 9 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 160 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 160 € | 106 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 160 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 160 € | 106 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 4 tis. € | 5 tis. € | -389 € | -415 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 3 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla18. 8. 2017 → 27. 5. 2020
Stavbárska 42, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prekladateľské a tlmočnícke služby: Nemecký jazykod 23. 10. 2024
- 2Vyučovanie v odbore cudzích jazykov: Nemecký jazykod 23. 10. 2024
- 3skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 28. 5. 2020
- 4počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 28. 5. 2020
- 5organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 28. 5. 2020
- 6podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 28. 5. 2020
- 7faktoring a forfaitingod 28. 5. 2020
- 8oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 28. 5. 2020
- 9vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 28. 5. 2020
- 10prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 28. 5. 2020
- 11sťahovacie službyod 28. 5. 2020
- 12poskytovanie služby vedenia cudzieho motorového vozidlaod 18. 8. 2017
- 13kuriérske službyod 18. 8. 2017
- 14baliace činnosti, manipulácia s tovaromod 18. 8. 2017
- 15prípravné práce k realizácii stavbyod 18. 8. 2017
- 16poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 18. 8. 2017
- 17kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 18. 8. 2017
- 18činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 18. 8. 2017
- 19uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 18. 8. 2017
- 20dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 18. 8. 2017
- 21čistiace a upratovacie službyod 18. 8. 2017
- 22sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 18. 8. 2017
- 23reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 18. 8. 2017
- 24administratívne práceod 18. 8. 2017
- 25vedenie účtovníctvaod 18. 8. 2017
- 26prenájom hnuteľných vecíod 18. 8. 2017
- 27prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 18. 8. 2017
- 28nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 18. 8. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51023911
- RÚZ ID
- 1715189
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat21 525 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 18. 8. 2017Zmena sídlaStavbárska 42, Bratislava - mestská časť Vrakuňa