Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

CEWELD SK s.r.o.

aktívna
Pionierska 428/25, 08005, Prešov
podľa §4, registrácia od 18. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)1,0 mil. €
291,1 %vs 2023
Zisk (2024)49 tis. €
455,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)106 tis. €
86,6 %vs 2023
Zadlženosť (2024)80 %
6,3 %Vysokávs 2023
ROE (2024)46.4 %
197,7 %Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 291 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 41/100

Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.

Zvýšená zadlženosťcudzie zdroje tvoria 80 % aktív
Ziskováčistá marža 5 %
Silný rasttržby +291 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
5. 8. 2017
Sídlo
Pionierska 428/25, 08005, Prešov
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža5,8 %
  • ROA (návratnosť aktív)9,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)46,4 %
  • Zadlženosť80 %
  • Kapitálová primeranosť19,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (1,0 mil. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
41/ 100Slabá
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 4.85
  • netIncome: 49 272
  • revenue: 1 015 821
  • prevNetIncome: 8 867
Kapitál7 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 19.71
  • equity: 106 150
  • assets: 538 635
Zadlženosť3 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 80.29
  • equity: 106 150
  • assets: 538 635
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 127.21
  • revenueYoY: 291.14
  • validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 5.77
  • netMargin: 4.85
  • ebitda: 58 572
  • revenue: 1 015 821
Altman Z''-Score0.67Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.39aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.60aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.62aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.26presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 9.15 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.15 % vs. predchádzajúce 2.23 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 80.29 % vs. predchádzajúce 85.68 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.89× vs. predchádzajúce 0.65×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.85 % vs. predchádzajúca 3.41 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.71 % vs. predchádzajúca 14.32 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +291 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 291 % na 1.0 mil. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 4.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Upozornenie

    Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.

  • Upozornenie

    Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 291 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby1,0 mil. €260 tis. €+291,1 %
EBITDA59 tis. €11 tis. €+428,4 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)53 tis. €10 tis. €+428,4 %
Čistý zisk49 tis. €9 tis. €+455,7 %
Aktíva539 tis. €397 tis. €+35,7 %
Vlastné imanie106 tis. €57 tis. €+86,6 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 5. 8. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby