PL, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 54 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 47/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je zisková a vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 8. 2017
- Sídlo
- Krásnohorská 8, 85107, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža8,5 %
- ROA (návratnosť aktív)2,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)131,0 %
- Zadlženosť98 %
- Kapitálová primeranosť2,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.72netIncome: 1 845revenue: 27 455prevNetIncome: 312.00
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.17equity: 1 408assets: 64 967
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.83equity: 1 408assets: 64 967
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 57.26revenueYoY: 53.90validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.54netMargin: 6.72ebitda: 2 344revenue: 27 455
Altman Z''-Score-0.40Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.04 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.67 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.21 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.02 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.84 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.84 % vs. predchádzajúce 4.63 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.83 % vs. predchádzajúce 106.48 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.42× vs. predchádzajúce 2.65×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.72 % vs. predchádzajúca 1.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.17 % vs. predchádzajúca -6.48 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- ROE 131 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (1408 €) — nereprezentatívne.
- Mikrofirma (tržby 27455 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 54 % na 27 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 6.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 2 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 864 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 27 tis. € | 18 tis. € | +53,9 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 710 € | +230,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 639 € | +230,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 312 € | +491,3 % |
| Aktíva | 65 tis. € | 7 tis. € | +863,6 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | -437 € | +422,2 % |
- 3. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.2%
- Cudzie zdroje97.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 27 tis. € | 65 tis. € | 1 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 18 tis. € | 7 tis. € | -437 € | 710 € | 312 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 20 tis. € | 10 tis. € | -749 € | -736 € | -1 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 7 tis. € | 7 tis. € | -4 tis. € | -6 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 13 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 27 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | 630 € | 388 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 16 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 1 tis. € | 10 tis. € | 9 tis. € | -538 € | -580 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla1. 6. 2020 → 31. 5. 2022
Tomášikova 23/C, Bratislava - mestská časť Ružinov
- Založenie spoločnosti3. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla3. 8. 2017 → 31. 5. 2020
Prievozská 4D, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 4. 1. 2019
- 2Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 4. 1. 2019
- 3Dizajnérske činnostiod 4. 1. 2019
- 4Fotografické službyod 4. 1. 2019
- 5Verejné obstarávanieod 4. 1. 2019
- 6Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 4. 1. 2019
- 7Grafické a kresličské práceod 4. 1. 2019
- 8Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 12. 4. 2018
- 9počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 3. 8. 2017
- 10organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 8. 2017
- 11činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 8. 2017
- 12sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 8. 2017
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 8. 2017
- 14reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 8. 2017
- 15administratívne službyod 3. 8. 2017
- 16prenájom hnuteľných vecíod 3. 8. 2017
- 17vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 3. 8. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51028263
- RÚZ ID
- 1715299
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat27 455 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 1. 6. 2020Zmena sídlaTomášikova 23/C, Bratislava - mestská časť Ružinov
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120572399
- 3. 8. 2017Zmena sídlaPrievozská 4D, Bratislava - mestská časť Ružinov