EKOGEM s. r. o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 61 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (37 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 10. 2017
- Sídlo
- Doležalova 15C, 82104, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža4,4 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)1,9 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť6,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.392netIncome: 144.00revenue: 36 770prevNetIncome: 1 857
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 6.30equity: 7 752assets: 123 043
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 93.70equity: 7 752assets: 123 043
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 23.00revenueYoY: -60.82validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 4.40netMargin: 0.392ebitda: 1 618revenue: 36 770
Altman Z''-Score0.34Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.12 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.07 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.08 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.12 % vs. predchádzajúce 3.97 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 93.70 % vs. predchádzajúce 83.74 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.30× vs. predchádzajúce 2.01×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.39 % vs. predchádzajúca 1.98 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 6.30 % vs. predchádzajúca 16.26 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 36770 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 4 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 61 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 0.4 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2020 | 2019 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 37 tis. € | 94 tis. € | −60,8 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 3 tis. € | −39,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | 2 tis. € | −39,4 % |
| Čistý zisk | 144 € | 2 tis. € | −92,2 % |
| Aktíva | 123 tis. € | 47 tis. € | +163,0 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 8 tis. € | +1,9 % |
- 7. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
Finančné ukazovatele
2020Štruktúra financovania
- Vlastné imanie6.3%
- Cudzie zdroje93.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020aktuálny | Riadna | 37 tis. € | 123 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 144 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 94 tis. € | 47 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 24 tis. € | 9 tis. € | 6 tis. € | 950 € | 750 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla28. 2. 2019 → 25. 1. 2022
Budovateľská 63, Prešov
- Zmena obchodného mena6. 4. 2018 → 25. 1. 2022
Novaqua s.r.o.
- Zmena sídla6. 4. 2018 → 27. 2. 2019
Kraskova 602/5, Nitra
- Založenie spoločnosti7. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena7. 10. 2017 → 5. 4. 2018
MU Solutions, s.r.o.
- Zmena sídla7. 10. 2017 → 5. 4. 2018
Grӧsslingova 4, Bratislava - Staré mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2020aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51046733
- RÚZ ID
- 1728284
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat93 848 EUR · rok 2019
- 28. 2. 2019Zmena sídlaBudovateľská 63, Prešov
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 6. 4. 2018Zmena obchodného mena→ Novaqua s.r.o.
- 6. 4. 2018Zmena sídlaKraskova 602/5, Nitra
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 7. 10. 2017Zmena obchodného mena→ MU Solutions, s.r.o.
- 7. 10. 2017Zmena sídlaGrӧsslingova 4, Bratislava - Staré mesto