BAUTEC GROUP s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11360 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 68/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (23 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 8. 2017
- Sídlo
- Drietoma 43, 91303, Drietoma
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)4,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,5 %
- Zadlženosť5 %
- Kapitálová primeranosť95,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.23netIncome: 281.00revenue: 22 920prevNetIncome: 195.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 95.19equity: 6 267assets: 6 584
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 4.81equity: 6 267assets: 6 584
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 42.68revenueYoY: 11 360validHistoryYears: 3.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.53netMargin: 1.23ebitda: 580.00revenue: 22 920
Altman Z''-Score23.76Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.87 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.63 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 20.76 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.27 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.27 % vs. predchádzajúce 3.15 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 4.81 % vs. predchádzajúce 3.39 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.48× vs. predchádzajúce 0.03×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.23 % vs. predchádzajúca 97.50 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 95.19 % vs. predchádzajúca 96.61 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 22920 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +11360 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 11360 % na 23 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.2 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 95 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Info
Firma je v počiatočnej fáze rastu (predchádzajúce tržby 200 €). Trend bude reprezentatívny po ďalšom roku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 23 tis. € | 200 € | +114× |
| EBITDA | 580 € | 200 € | +190,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 522 € | 180 € | +190,0 % |
| Čistý zisk | 281 € | 195 € | +44,1 % |
| Aktíva | 7 tis. € | 6 tis. € | +6,3 % |
| Vlastné imanie | 6 tis. € | 6 tis. € | +4,7 % |
- 12. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie95.2%
- Cudzie zdroje4.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 23 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 580 € | 281 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 200 € | 6 tis. € | 6 tis. € | 200 € | 195 € | EUR |
| 2017 | Riadna | 11 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 791 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51050081
- RÚZ ID
- 1716560
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat22 920 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna