Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

MO Electrotech s. r. o.

aktívna
Šancová 51, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
podľa §4, registrácia od 13. 11. 2025
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)56 tis. €
31×vs 2023
Zisk (2024)15 tis. €
56×vs 2023
Vlastné imanie (2024)24 tis. €
166,4 %vs 2023
Zadlženosť (2024)49 %
328,9 %Strednávs 2023
ROE (2024)62.5 %
20×Výbornévs 2023

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 3144 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 91/100

Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (56 tis. €), je zisková.

Vysoká ziskovosťčistá marža 27 %
Silný kapitálvlastné imanie tvorí 51 % aktív
Silný rasttržby +3144 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
16. 8. 2017
Sídlo
Šancová 51, 83104, Bratislava - mestská časť Nové Mesto
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža29,4 %
  • ROA (návratnosť aktív)31,6 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)62,5 %
  • Zadlženosť49 %
  • Kapitálová primeranosť50,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (56 tis. €), je zisková.
91/ 100Vynikajúca
Ziskovosť20 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 26.96
  • netIncome: 15 032
  • revenue: 55 763
  • prevNetIncome: 265.00
Kapitál20 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 50.57
  • equity: 24 067
  • assets: 47 596
Zadlženosť16 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 49.43
  • equity: 24 067
  • assets: 47 596
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 30.84
  • revenueYoY: 3 143,921
  • validHistoryYears: 6.00
Efektivita20 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 29.43
  • netMargin: 26.96
  • ebitda: 16 411
  • revenue: 55 763
Altman Z''-Score5.34Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.561.00aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.261.31aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.97aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.051.07presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score4 / 6stabilná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 31.58 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 31.58 % vs. predchádzajúce 2.59 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 49.43 % vs. predchádzajúce 11.53 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.17× vs. predchádzajúce 0.17×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 26.96 % vs. predchádzajúca 15.42 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.57 % vs. predchádzajúca 88.47 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Tržby +3144 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 3144 % na 56 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Pozitívne

    Čistá marža 27.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.27 € čistého zisku.

  • Pozitívne

    EBITDA marža 29.4 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.

  • Pozitívne

    Kapitálová primeranosť 51 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby56 tis. €2 tis. €+31×
EBITDA16 tis. €312 €+52×
Prevádzkový výsledok (EBIT)15 tis. €281 €+52×
Čistý zisk15 tis. €265 €+56×
Aktíva48 tis. €10 tis. €+366,1 %
Vlastné imanie24 tis. €9 tis. €+166,4 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 16. 8. 2017Založenie spoločnosti
  • 13. 11. 2025Registrácia platcu DPH
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby