VERDAD TRANS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 42 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 57/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (291 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 8. 2017
- Sídlo
- Mostná 13, 94901, Nitra
- EBITDA marža7,7 %
- ROA (návratnosť aktív)1,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)6,7 %
- Zadlženosť74 %
- Kapitálová primeranosť26,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.05netIncome: 3 059revenue: 291 293prevNetIncome: 4 831
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 26.45equity: 45 759assets: 173 033
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 73.55equity: 45 759assets: 173 033
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 106.88revenueYoY: 42.16validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.72netMargin: 1.05ebitda: 22 498revenue: 291 293
Altman Z''-Score2.33Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.52 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.69 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.74 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.38 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.77 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.77 % vs. predchádzajúce 4.63 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 73.55 % vs. predchádzajúce 59.11 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.68× vs. predchádzajúce 1.96×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.05 % vs. predchádzajúca 2.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 26.45 % vs. predchádzajúca 40.89 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 42 % na 291 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 1.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 26 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Upozornenie
Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+42 %) ako vlastné imanie (+7 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 291 tis. € | 205 tis. € | +42,2 % |
| EBITDA | 22 tis. € | 13 tis. € | +70,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 20 tis. € | 12 tis. € | +70,4 % |
| Čistý zisk | 3 tis. € | 5 tis. € | −36,7 % |
| Aktíva | 173 tis. € | 104 tis. € | +65,7 % |
| Vlastné imanie | 46 tis. € | 43 tis. € | +7,2 % |
- 15. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie26.4%
- Cudzie zdroje73.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 291 tis. € | 173 tis. € | 46 tis. € | 22 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 205 tis. € | 104 tis. € | 43 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 161 tis. € | 101 tis. € | 38 tis. € | 13 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 204 tis. € | 101 tis. € | 35 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 149 tis. € | 80 tis. € | 31 tis. € | 12 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 100 tis. € | 59 tis. € | 25 tis. € | 18 tis. € | 11 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 54 tis. € | 44 tis. € | 14 tis. € | 7 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 2 tis. € | 25 tis. € | 10 tis. € | 785 € | 571 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 9 tis. € | 9 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 8. 2017 → 13. 12. 2022
Viničky 13, Nitra
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výkon povolania prevádzkovateľa nákladnej cestnej dopravyod 11. 8. 2018
- 2Medzinárodná preprava tovaru po ceste v prenájme alebo za úhraduod 11. 8. 2018
- 3Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 8. 2017
- 4Faktoring a forfaitingod 15. 8. 2017
- 5Fotografické službyod 15. 8. 2017
- 6Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 8. 2017
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 8. 2017
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 8. 2017
- 9Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 8. 2017
- 10Vydavateľská činnosť,polygrafická výroba a knihárske práceod 15. 8. 2017
- 11Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 8. 2017
- 12Poskytovanie služieb osobného charakteruod 15. 8. 2017
- 13Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 8. 2017
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 15. 8. 2017
- 15Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 8. 2017
- 16Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 15. 8. 2017
- 17Prevádzkovanie zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 15. 8. 2017
- 18Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 8. 2017
- 19Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 8. 2017
- 20Administratívne službyod 15. 8. 2017
- 21Služby požičovníod 15. 8. 2017
- 22Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 15. 8. 2017
- 23Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 15. 8. 2017
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 8. 2017
- 25Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 15. 8. 2017
- 26Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 15. 8. 2017
- 27Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 8. 2017
- 28Vedenie účtovníctvaod 15. 8. 2017
- 29Verejné obstarávanieod 15. 8. 2017
- 30Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 15. 8. 2017
- 31Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 15. 8. 2017
- 32Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 15. 8. 2017
- 33Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 15. 8. 2017
- 34Poskytovanie prepravných služieb nemotorovými vozidlamiod 15. 8. 2017
- 35Kuriérske službyod 15. 8. 2017
- 36Čistiace a upratovacie službyod 15. 8. 2017
- 37Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 15. 8. 2017
- 38Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 8. 2017
- 39Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 8. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51050366
- RÚZ ID
- 1715068
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat291 293 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 16. 4. 2018Registrácia platcu DPHSK2120574577
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 8. 2017Zmena sídlaViničky 13, Nitra