seleg, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 15 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 86/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (1,3 mil. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 8. 2017
- Sídlo
- Vajanského 1955/58, 92101, Piešťany
- EBITDA marža13,1 %
- ROA (návratnosť aktív)14,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)23,3 %
- Zadlženosť39 %
- Kapitálová primeranosť61,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.59netIncome: 114 443revenue: 1 333 035prevNetIncome: 298 286
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 61.08equity: 490 265assets: 802 723
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 38.92equity: 490 265assets: 802 723
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 59.87revenueYoY: -15.03validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 13.13netMargin: 8.59ebitda: 175 018revenue: 1 333 035
Altman Z''-Score6.52Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.20 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.42 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.25 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 14.26 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 14.26 % vs. predchádzajúce 36.38 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 38.92 % vs. predchádzajúce 52.06 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.66× vs. predchádzajúce 1.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.59 % vs. predchádzajúca 19.01 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 61.08 % vs. predchádzajúca 47.94 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 15 % na 1.3 mil. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 61 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 14.3 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 1,3 mil. € | 1,6 mil. € | −15,0 % |
| EBITDA | 175 tis. € | 410 tis. € | −57,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 158 tis. € | 369 tis. € | −57,3 % |
| Čistý zisk | 114 tis. € | 298 tis. € | −61,6 % |
| Aktíva | 803 tis. € | 820 tis. € | −2,1 % |
| Vlastné imanie | 490 tis. € | 393 tis. € | +24,7 % |
- 26. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie61.1%
- Cudzie zdroje38.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 1,3 mil. € | 803 tis. € | 490 tis. € | 175 tis. € | 114 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 1,6 mil. € | 820 tis. € | 393 tis. € | 410 tis. € | 298 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 1,1 mil. € | 311 tis. € | 153 tis. € | 116 tis. € | 87 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 840 tis. € | 281 tis. € | 66 tis. € | 33 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 594 tis. € | 187 tis. € | 44 tis. € | 53 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 438 tis. € | 106 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 357 tis. € | 101 tis. € | 27 tis. € | 33 tis. € | 27 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 103 tis. € | 51 tis. € | 800 € | -12 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 31 tis. € | 32 tis. € | 13 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti26. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 6. 2024
- 2Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 26. 8. 2017
- 3Keramická výrobaod 26. 8. 2017
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 26. 8. 2017
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 26. 8. 2017
- 6Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 26. 8. 2017
- 7Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 26. 8. 2017
- 8Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 8. 2017
- 9Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 8. 2017
- 10Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 8. 2017
- 11Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 26. 8. 2017
- 12Počítačové služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 26. 8. 2017
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 26. 8. 2017
- 14Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanieod 26. 8. 2017
- 15Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 26. 8. 2017
- 16Dizajnérske činnostiod 26. 8. 2017
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 26. 8. 2017
- 18Administratívne službyod 26. 8. 2017
- 19Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 26. 8. 2017
- 20Sťahovacie službyod 26. 8. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51054761
- RÚZ ID
- 1724206
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat1 568 858 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120579274