EHBS s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 8046 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 71/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (69 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 23. 9. 2017
- Sídlo
- Karpatské námestie 10/A, 83106, Bratislava - mestská časť Rača
- EBITDA marža12,0 %
- ROA (návratnosť aktív)25,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)53,1 %
- Zadlženosť51 %
- Kapitálová primeranosť48,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.94netIncome: 6 190revenue: 69 237prevNetIncome: 474.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 48.72equity: 11 664assets: 23 943
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 51.28equity: 11 664assets: 23 943
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 8 045,529validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 12.02netMargin: 8.94ebitda: 8 325revenue: 69 237
Altman Z''-Score4.85Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.96 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.91 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.99 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.00 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 25.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 25.85 % vs. predchádzajúce 9.48 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 51.28 % vs. predchádzajúce -9.48 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.89× vs. predchádzajúce 0.17×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.94 % vs. predchádzajúca 55.76 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 48.72 % vs. predchádzajúca 109.48 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +8046 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 8046 % na 69 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 8.9 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 49 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 25.9 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 69 tis. € | 850 € | +80× |
| EBITDA | 8 tis. € | 600 € | +13× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 7 tis. € | 540 € | +13× |
| Čistý zisk | 6 tis. € | 474 € | +12× |
| Aktíva | 24 tis. € | 5 tis. € | +378,9 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 5 tis. € | +113,1 % |
- 23. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie48.7%
- Cudzie zdroje51.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 69 tis. € | 24 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 850 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 600 € | 474 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 1 osobou a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti23. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena23. 9. 2017 → 27. 8. 2020
BMG SERVICES s.r.o.
- Zmena sídla23. 9. 2017 → 27. 8. 2020
Jókaiho 30, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 17. 10. 2019
- 2Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 12. 7. 2019
- 3Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 7. 2019
- 4Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 23. 9. 2017
- 5Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 23. 9. 2017
- 6Administratívne službyod 23. 9. 2017
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 23. 9. 2017
- 8Fotografické službyod 23. 9. 2017
- 9Služby súvisiace s produkciou filmov, videozáznamov a zvukových nahrávokod 23. 9. 2017
- 10Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 23. 9. 2017
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 23. 9. 2017
- 12Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 23. 9. 2017
- 13Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 23. 9. 2017
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 23. 9. 2017
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 23. 9. 2017
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 23. 9. 2017
- 17Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 23. 9. 2017
- 18Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 23. 9. 2017
- 19Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 23. 9. 2017
- 20Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 23. 9. 2017
- 21Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 23. 9. 2017
- 22Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 23. 9. 2017
- 23Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 23. 9. 2017
- 24Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 23. 9. 2017
- 25Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 23. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51057492
- RÚZ ID
- 1725282
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 23. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat69 237 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 23. 9. 2017Zmena obchodného mena→ BMG SERVICES s.r.o.
- 23. 9. 2017Zmena sídlaJókaiho 30, Bratislava - mestská časť Podunajské Biskupice