RentInvest s. r. o., v likvidácii
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 40/100
Skóre znižuje hlavne vysoká zadlženosť.
zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 18. 8. 2017
- Sídlo
- Sedmokrásková 6, 82101, Bratislava - mestská časť Ružinov
- EBITDA marža—
- ROA (návratnosť aktív)19,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)99,8 %
- Zadlženosť80 %
- Kapitálová primeranosť19,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť10 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: —netIncome: 512 064revenue: —prevNetIncome: 1 708
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 19.59equity: 512 934assets: 2 618 896
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 80.41equity: 512 934assets: 2 618 896
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: —validHistoryYears: 1.00
Efektivita10 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: —netMargin: —ebitda: 654 045revenue: —
Altman Z''-Score2.71Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.39 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.64 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.43 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.26 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 19.55 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 19.55 % vs. predchádzajúce 20.03 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 80.41 % vs. predchádzajúce 21.35 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 19.59 % vs. predchádzajúca 78.65 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 20 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
ROA 19.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2019 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | — | 182 tis. € | — |
| EBITDA | 654 tis. € | 2 tis. € | +376× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 589 tis. € | 2 tis. € | +376× |
| Čistý zisk | 512 tis. € | 2 tis. € | +299× |
| Aktíva | 2,6 mil. € | 9 tis. € | +306× |
| Vlastné imanie | 513 tis. € | 7 tis. € | +75× |
- 18. 8. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie19.6%
- Cudzie zdroje80.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | — | 2,6 mil. € | 513 tis. € | 654 tis. € | 512 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 182 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti18. 8. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51062453
- RÚZ ID
- 1719630
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 18. 8. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat181 887 EUR · rok 2017