TOPECO s.r.o.
aktívnaStabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 82/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (2 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 26. 9. 2017
- Sídlo
- 174, 09402, Benkovce
- EBITDA marža100,0 %
- ROA (návratnosť aktív)68,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,4 %
- Zadlženosť27 %
- Kapitálová primeranosť72,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 84.98netIncome: 1 923revenue: 2 263prevNetIncome: 0.000
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 72.62equity: 2 037assets: 2 805
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 27.38equity: 2 037assets: 2 805
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -61.37revenueYoY: —validHistoryYears: 3.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 100.00netMargin: 84.98ebitda: 2 263revenue: 2 263
Altman Z''-Score5.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.43 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -3.44 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.61 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.78 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 68.56 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 68.56 % vs. predchádzajúce 0.00 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 27.38 % vs. predchádzajúce 78.97 %.splnené
- Obrat aktív rastieChýba obrat aktív alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Chýba čistá marža alebo predchádzajúce obdobie.nedostupné
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 72.62 % vs. predchádzajúca 21.03 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 2263 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby za 2024: 2263 €. Bez medziročného porovnania (chýbajú dáta za predchádzajúci rok).
- Pozitívne
Čistá marža 85.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.85 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 100.0 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 73 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2 tis. € | — | — |
| EBITDA | 2 tis. € | — | — |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | — | — |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 0 € | — |
| Aktíva | 3 tis. € | 542 € | +417,5 % |
| Vlastné imanie | 2 tis. € | 114 € | +17× |
- 26. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 1. 4. 2026Registrácia platcu DPH
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie72.6%
- Cudzie zdroje27.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | — | 542 € | 114 € | — | 0 € | EUR |
| 2022 | Riadna | — | 542 € | 114 € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | — | 542 € | 114 € | — | 0 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 542 € | 114 € | — | -12 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 6 € | 553 € | 125 € | -6 € | -57 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 610 € | 182 € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 15 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla26. 5. 2018 → 15. 5. 2024
43, Nižná Jedľová
- Založenie spoločnosti26. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla26. 9. 2017 → 25. 5. 2018
Fučíkova 5, Giraltovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inštalácia elektrických rozvodov a zariadení na bezpečné napätieod 21. 4. 2026
- 2Výroba ostatných nekovových minerálnych výrobkovod 21. 4. 2026
- 3Výroba a hutnícke spracovanie kovov, výroba a opracovanie jednoduchých kovových výrobkovod 21. 4. 2026
- 4Výroba počítačových, elektronických, optických výrobkov a elektrických zariadení a súčiastokod 21. 4. 2026
- 5Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 21. 4. 2026
- 6Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 21. 4. 2026
- 7Výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 21. 4. 2026
- 8Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 21. 4. 2026
- 9Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 21. 4. 2026
- 10Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 21. 4. 2026
- 11Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 21. 4. 2026
- 12Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 21. 4. 2026
- 13Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 21. 4. 2026
- 14Špecialista na prevenciu závažných priemyselných haváriíod 21. 4. 2026
- 15Vykonávanie hodnotenia rizík, vypracúvanie a aktualizovanie bezpečnostnej správy a havarijného plánu, konzultačná a poradenská činnosť v určených oblastiach na úseku prevencie závažných priemyselných haváriíod 21. 4. 2026
- 16Mimoškolská vzdelávacia činnosťod 21. 4. 2026
- 17Murárstvood 21. 4. 2026
- 18Izolatérstvood 21. 4. 2026
- 19Montáž, rekonštrukcia, údržba nevyhradených technických zariadeníod 21. 4. 2026
- 20Prípravné práce k realizácii stavbyod 21. 4. 2026
- 21Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 21. 4. 2026
- 22Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 26. 9. 2017
- 23Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 26. 9. 2017
- 24Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 26. 9. 2017
- 25Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 26. 9. 2017
- 26Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 26. 9. 2017
- 27Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 26. 9. 2017
- 28Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 26. 9. 2017
- 29Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 26. 9. 2017
- 30Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 26. 9. 2017
- 31Sťahovacie službyod 26. 9. 2017
- 32Prenájom hnuteľných vecíod 26. 9. 2017
- 33Čistiace a upratovacie službyod 26. 9. 2017
- 34Administratívne službyod 26. 9. 2017
- 35Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 26. 9. 2017
- 36Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 26. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51065321
- RÚZ ID
- 1729251
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 26. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 1. 4. 2026Registrácia platcu DPHSK2120597314
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 26. 5. 2018Zmena sídla43, Nižná Jedľová
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 31. 12. 2017Najvyšší zaznamenaný obrat15 167 EUR · rok 2017
- 26. 9. 2017Zmena sídlaFučíkova 5, Giraltovce