VKÚ BYTY, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 100 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 31/100
Hlavnou slabinou je ziskovosť.
Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 6. 9. 2017
- Sídlo
- Harmanec 49/č.49, 97603, Harmanec
- EBITDA marža-551,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-7,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-10,9 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -555.67netIncome: -55 484revenue: 9 985prevNetIncome: 560 894
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.44equity: 510 199assets: 767 866
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.56equity: 510 199assets: 767 866
Rast2 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -34.24revenueYoY: -99.72validHistoryYears: 6.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -551.20netMargin: -555.67ebitda: -55 037revenue: 9 985
Altman Z''-Score5.12Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.31 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.14 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.41 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.08 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -7.23 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -7.23 % vs. predchádzajúce 44.96 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.56 % vs. predchádzajúce 54.65 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.01× vs. predchádzajúce 2.86×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -555.67 % vs. predchádzajúca 15.73 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.44 % vs. predchádzajúca 45.35 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 38 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- Mikrofirma (tržby 9985 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 100 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -555.7 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 10 tis. € | 3,6 mil. € | −99,7 % |
| EBITDA | -55 tis. € | 3,4 mil. € | −101,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -50 tis. € | 3,0 mil. € | −101,6 % |
| Čistý zisk | -55 tis. € | 561 tis. € | −109,9 % |
| Aktíva | 768 tis. € | 1,2 mil. € | −38,4 % |
| Vlastné imanie | 510 tis. € | 566 tis. € | −9,8 % |
- 6. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.4%
- Cudzie zdroje33.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 10 tis. € | 768 tis. € | 510 tis. € | -55 tis. € | -55 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 3,6 mil. € | 1,2 mil. € | 566 tis. € | 3,4 mil. € | 561 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 156 tis. € | 2,0 mil. € | 5 tis. € | 51 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 493 tis. € | 2,1 mil. € | 7 tis. € | 385 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 97 tis. € | 2,0 mil. € | 5 tis. € | 35 tis. € | 513 € | EUR |
| 2019 | Riadna | 81 tis. € | 1,0 mil. € | 5 tis. € | 25 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 267 tis. € | 2 tis. € | -3 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 154 tis. € | 5 tis. € | -287 € | -290 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti6. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 6. 9. 2017
- 2Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 6. 9. 2017
- 3Čistiace a upratovacie službyod 6. 9. 2017
- 4Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 6. 9. 2017
- 5Administratívne službyod 6. 9. 2017
- 6Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 6. 9. 2017
- 7Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 6. 9. 2017
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 6. 9. 2017
- 9Dizajnérske činnostiod 6. 9. 2017
- 10Fotografické službyod 6. 9. 2017
- 11Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 6. 9. 2017
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 6. 9. 2017
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 6. 9. 2017
- 14Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 6. 9. 2017
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 6. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51068494
- RÚZ ID
- 1720494
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 6. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat3 565 661 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 19. 12. 2017Registrácia platcu DPHSK2120584565