GODAX TRADE s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1724 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 29/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (268 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 9. 2017
- Sídlo
- Werferova 6, 04011, Košice - mestská časť Juh
- EBITDA marža0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)0,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,6 %
- Zadlženosť94 %
- Kapitálová primeranosť5,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.118netIncome: 316.00revenue: 268 089prevNetIncome: 3 611
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.61equity: 12 187assets: 217 375
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.39equity: 12 187assets: 217 375
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 72.90revenueYoY: 1 723,735validHistoryYears: 5.00
Efektivita4 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 0.190netMargin: 0.118ebitda: 510.00revenue: 268 089
Altman Z''-Score0.29Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.11 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.01 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.15 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.15 % vs. predchádzajúce 10.81 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.39 % vs. predchádzajúce 64.47 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.23× vs. predchádzajúce 0.44×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.12 % vs. predchádzajúca 24.56 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.61 % vs. predchádzajúca 35.53 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1724 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 5 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1724 % na 268 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 6 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1724 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2021 | 2020 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 268 tis. € | 15 tis. € | +17× |
| EBITDA | 510 € | 4 tis. € | −87,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 459 € | 4 tis. € | −87,6 % |
| Čistý zisk | 316 € | 4 tis. € | −91,2 % |
| Aktíva | 217 tis. € | 33 tis. € | +550,6 % |
| Vlastné imanie | 12 tis. € | 12 tis. € | +2,7 % |
- 9. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2021Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.6%
- Cudzie zdroje94.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021aktuálny | Riadna | 268 tis. € | 217 tis. € | 12 tis. € | 510 € | 316 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 15 tis. € | 33 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 31 tis. € | 26 tis. € | 8 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 42 tis. € | 24 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 30 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena9. 9. 2017 → 11. 4. 2022
MH-Development, s.r.o.
- Zmena sídla9. 9. 2017 → 11. 4. 2022
Hlavná 81, Košice - mestská časť Staré Mesto
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2021aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 9. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 9. 2017
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 9. 2017
- 4Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 9. 2017
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 9. 2017
- 6Administratívne službyod 9. 9. 2017
- 7Vedenie účtovníctvaod 9. 9. 2017
- 8Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 9. 2017
- 9Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 9. 2017
- 10Prenájom hnuteľných vecíod 9. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51079828
- RÚZ ID
- 1720392
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat268 089 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 9. 9. 2017Zmena obchodného mena→ MH-Development, s.r.o.
- 9. 9. 2017Zmena sídlaHlavná 81, Košice - mestská časť Staré Mesto