KIKA-STAV, s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 37 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 37/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (627 tis. €), zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 9. 9. 2017
- Sídlo
- 158, 95143, Čakajovce
- EBITDA marža2,8 %
- ROA (návratnosť aktív)0,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)3,7 %
- Zadlženosť95 %
- Kapitálová primeranosť5,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.060netIncome: 378.00revenue: 626 509prevNetIncome: -6 946
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 5.04equity: 10 228assets: 202 974
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 94.96equity: 10 228assets: 202 974
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 41.07revenueYoY: 37.19validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.82netMargin: 0.060ebitda: 17 647revenue: 626 509
Altman Z''-Score0.74Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.10 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.08 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.50 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.06 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 0.19 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 0.19 % vs. predchádzajúce -6.54 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 94.96 % vs. predchádzajúce 90.73 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 3.09× vs. predchádzajúce 4.30×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.06 % vs. predchádzajúca -1.52 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 5.04 % vs. predchádzajúca 9.27 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 37 % na 627 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 0.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 5 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 627 tis. € | 457 tis. € | +37,2 % |
| EBITDA | 18 tis. € | 21 tis. € | −17,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 16 tis. € | 19 tis. € | −17,1 % |
| Čistý zisk | 378 € | -7 tis. € | +105,4 % |
| Aktíva | 203 tis. € | 106 tis. € | +91,1 % |
| Vlastné imanie | 10 tis. € | 10 tis. € | +3,8 % |
- 9. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie5.0%
- Cudzie zdroje95.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 627 tis. € | 203 tis. € | 10 tis. € | 18 tis. € | 378 € | EUR |
| 2024 | Riadna | 457 tis. € | 106 tis. € | 10 tis. € | 21 tis. € | -7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 386 tis. € | 136 tis. € | 17 tis. € | 2 tis. € | -6 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 389 tis. € | 156 tis. € | 23 tis. € | 15 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 254 tis. € | 86 tis. € | 16 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 291 tis. € | 29 tis. € | 11 tis. € | 12 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 155 tis. € | 29 tis. € | 8 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 56 tis. € | 14 tis. € | 6 tis. € | 3 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti9. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla9. 9. 2017 → 20. 5. 2025
174, Čakajovce
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Inžinierske činnosti, technické testovanie a analýzyod 16. 7. 2024
- 2Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 9. 9. 2017
- 3Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 9. 9. 2017
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 9. 9. 2017
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 9. 9. 2017
- 6Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 9. 9. 2017
- 7Faktoring a forfaitingod 9. 9. 2017
- 8Administratívne službyod 9. 9. 2017
- 9Upratovacie a čistiace službyod 9. 9. 2017
- 10Úprava nerastov, dobývanie rašeliny a bahna a ich úpravaod 9. 9. 2017
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 9. 9. 2017
- 12Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 9. 9. 2017
- 13Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 9. 9. 2017
- 14Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 9. 9. 2017
- 15Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 9. 9. 2017
- 16Prípravné práce k realizácii stavbyod 9. 9. 2017
- 17Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 9. 9. 2017
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 9. 9. 2017
- 19Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 9. 9. 2017
- 20Sťahovacie službyod 9. 9. 2017
- 21Poskytovanie služieb osobného charakteruod 9. 9. 2017
- 22Kuriérske službyod 9. 9. 2017
- 23Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 9. 9. 2017
- 24Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 9. 9. 2017
- 25Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 9. 9. 2017
- 26Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 9. 9. 2017
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 9. 9. 2017
- 28Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 9. 9. 2017
- 29Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 9. 9. 2017
- 30Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 9. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51081318
- RÚZ ID
- 1724100
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 9. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat626 509 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 7. 2018Registrácia platcu DPHSK2120592254
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 9. 9. 2017Zmena sídla174, Čakajovce