Experiencia s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +5.4 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 88/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (177 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 10. 2017
- Sídlo
- Tatranská 564/12, 05935, Batizovce
- EBITDA marža69,6 %
- ROA (návratnosť aktív)33,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)94,6 %
- Zadlženosť65 %
- Kapitálová primeranosť35,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 54.72netIncome: 97 086revenue: 177 411prevNetIncome: 93 308
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 35.48equity: 102 586assets: 289 153
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 64.52equity: 102 586assets: 289 153
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 30.60revenueYoY: 5.42validHistoryYears: 8.00
Efektivita20 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 69.57netMargin: 54.72ebitda: 123 419revenue: 177 411
Altman Z''-Score10.03Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.70 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 6.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.44 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.58 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 33.58 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 33.58 % vs. predchádzajúce 47.11 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 64.52 % vs. predchádzajúce 5.84 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.61× vs. predchádzajúce 0.85×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 54.72 % vs. predchádzajúca 55.44 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 35.48 % vs. predchádzajúca 94.16 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 5 % na 177 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 54.7 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.55 € čistého zisku.
- Pozitívne
EBITDA marža 69.6 % — silná prevádzková efektivita. Firma generuje dostatok hotovosti na pokrytie prevádzky aj investícií.
- Info
Kapitálová primeranosť 35 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 177 tis. € | 168 tis. € | +5,4 % |
| EBITDA | 123 tis. € | 118 tis. € | +4,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 111 tis. € | 107 tis. € | +4,2 % |
| Čistý zisk | 97 tis. € | 93 tis. € | +4,0 % |
| Aktíva | 289 tis. € | 198 tis. € | +46,0 % |
| Vlastné imanie | 103 tis. € | 187 tis. € | −45,0 % |
- 12. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie35.5%
- Cudzie zdroje64.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 177 tis. € | 289 tis. € | 103 tis. € | 123 tis. € | 97 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 168 tis. € | 198 tis. € | 187 tis. € | 118 tis. € | 93 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 155 tis. € | 186 tis. € | 181 tis. € | 111 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 163 tis. € | 233 tis. € | 226 tis. € | 111 tis. € | 88 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 151 tis. € | 211 tis. € | 200 tis. € | 103 tis. € | 82 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 126 tis. € | 124 tis. € | 118 tis. € | 73 tis. € | 58 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 116 tis. € | 79 tis. € | 60 tis. € | 63 tis. € | 50 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 27 tis. € | 27 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51091089
- RÚZ ID
- 1729774
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat177 411 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 1. 2018Registrácia platcu DPHSK2120607500
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna