FOR-EKON s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 24 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 97/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (32 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 9. 2017
- Sídlo
- Tatranská 6381/77, 97411, Banská Bystrica
- EBITDA marža19,4 %
- ROA (návratnosť aktív)29,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)36,0 %
- Zadlženosť19 %
- Kapitálová primeranosť80,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 17.21netIncome: 5 460revenue: 31 727prevNetIncome: 638.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 80.84equity: 15 171assets: 18 766
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 19.16equity: 15 171assets: 18 766
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 54.81revenueYoY: 24.40validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 19.39netMargin: 17.21ebitda: 6 153revenue: 31 727
Altman Z''-Score10.13Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.59 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 2.24 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.87 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.43 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 29.10 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 29.10 % vs. predchádzajúce 4.45 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 19.16 % vs. predchádzajúce 16.59 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.69× vs. predchádzajúce 1.78×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 17.21 % vs. predchádzajúca 2.50 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 80.84 % vs. predchádzajúca 83.41 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 31727 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 24 % na 32 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.2 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 81 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 29.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 32 tis. € | 26 tis. € | +24,4 % |
| EBITDA | 6 tis. € | 1 tis. € | +481,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 6 tis. € | 953 € | +481,0 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 638 € | +755,8 % |
| Aktíva | 19 tis. € | 14 tis. € | +31,0 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 12 tis. € | +27,0 % |
- 13. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie80.8%
- Cudzie zdroje19.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 32 tis. € | 19 tis. € | 15 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 26 tis. € | 14 tis. € | 12 tis. € | 1 tis. € | 638 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 22 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 15 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 124 € | 25 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 16 tis. € | 10 tis. € | 8 tis. € | 482 € | 362 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 24 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 2 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | -77 € | -96 € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | -96 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -250 € | -250 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla23. 11. 2019 → 9. 2. 2023
Rudlovská 4047/87, Banská Bystrica
- Zmena obchodného mena4. 4. 2019 → 9. 2. 2023
APT 612 s. r. o.
- Zmena sídla4. 4. 2019 → 22. 11. 2019
Komenského 10F, Banská Bystrica
- Založenie spoločnosti13. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena obchodného mena13. 9. 2017 → 3. 4. 2019
SMARTBRAIN s. r. o.
- Zmena sídla13. 9. 2017 → 3. 4. 2019
Zvolenská cesta 14, Banská Bystrica
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Vedenie účtovníctvaod 23. 11. 2019
- 2Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 4. 4. 2019
- 3Faktoring a forfaitingod 4. 4. 2019
- 4Dizajnérske činnostiod 4. 4. 2019
- 5Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 13. 9. 2017
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 13. 9. 2017
- 7Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 13. 9. 2017
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 13. 9. 2017
- 9Administratívne službyod 13. 9. 2017
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 13. 9. 2017
- 11Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 13. 9. 2017
- 12Prípravné práce k realizácii stavbyod 13. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51097290
- RÚZ ID
- 1724061
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat31 727 EUR · rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 23. 11. 2019Zmena sídlaRudlovská 4047/87, Banská Bystrica
- 4. 4. 2019Zmena obchodného mena→ APT 612 s. r. o.
- 4. 4. 2019Zmena sídlaKomenského 10F, Banská Bystrica
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 13. 9. 2017Zmena obchodného mena→ SMARTBRAIN s. r. o.
- 13. 9. 2017Zmena sídlaZvolenská cesta 14, Banská Bystrica