Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

CSM Log s.r.o.

aktívna
Kračanská cesta 1244/40, 92901, Dunajská Streda
podľa §4, registrácia od 1. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2025)283 tis. €
112,2 %vs 2024
Zisk (2025)4 tis. €
830,0 %vs 2024
Vlastné imanie (2025)-9 tis. €
29,5 %vs 2024
Zadlženosť (2025)106 %
3,9 %Vysokávs 2024
ROE (2025)-41.9 %
12×Stratavs 2024

Rast tržieb

Tržby medziročne narástli o 112 %.

Záporné vlastné imanie

Firma vykazuje záporné vlastné imanie — môže ísť o nadmernú zadlženosť.

Skóre 38/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (283 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.

Záporné imaniezáväzky prevyšujú majetok
Silný rasttržby +112 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
15. 9. 2017
Sídlo
Kračanská cesta 1244/40, 92901, Dunajská Streda
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2025)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža9,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)2,4 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)
  • Zadlženosť106 %
  • Kapitálová primeranosť-5,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (283 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
38/ 100Slabá
Ziskovosť6 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 1.35
  • netIncome: 3 813
  • revenue: 282 839
  • prevNetIncome: 410.00
Kapitál0 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: -5.70
  • equity: -9 105
  • assets: 159 785
Zadlženosť0 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 105.70
  • equity: -9 105
  • assets: 159 785
Rast20 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 27.94
  • revenueYoY: 112.23
  • validHistoryYears: 9.00
Efektivita12 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 9.22
  • netMargin: 1.35
  • ebitda: 26 079
  • revenue: 282 839
Altman Z''-Score-0.05Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.56-0.11aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-0.82aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.720.93aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.05-0.06presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score6 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 2.39 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.39 % vs. predchádzajúce 0.32 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 105.70 % vs. predchádzajúce 109.93 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 1.77× vs. predchádzajúce 1.02×.
    splnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.35 % vs. predchádzajúca 0.31 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna -5.70 % vs. predchádzajúca -9.93 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Záporné vlastné imanie — záväzky prevyšujú majetok, riziko platobnej neschopnosti.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
  • Záporné vlastné imanie — Z''-Score bude veľmi nízky, firma je technicky predĺžená.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Pozitívne

    Tržby medziročne vzrástli o 112 % na 283 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 1.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Riziko

    Vlastné imanie je záporné — firma je predlžená. Záväzky prevyšujú majetok, čo môže viesť k platobnej neschopnosti.

  • Upozornenie

    Tržby rastú výrazne rýchlejšie (+112 %) ako vlastné imanie (+30 %) — môže ísť o zadlžovanie alebo nárast cudzích zdrojov.

Finančný prehľad (2025)
Položka20252024Zmena
Tržby283 tis. €133 tis. €+112,2 %
EBITDA26 tis. €11 tis. €+139,8 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)23 tis. €10 tis. €+139,8 %
Čistý zisk4 tis. €410 €+830,0 %
Aktíva160 tis. €130 tis. €+22,8 %
Vlastné imanie-9 tis. €-13 tis. €+29,5 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 15. 9. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
  • 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby