BCP s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 14 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 78/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (511 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 9. 2017
- Sídlo
- Polianky 5, 84101, Bratislava - mestská časť Dúbravka
- EBITDA marža7,8 %
- ROA (návratnosť aktív)3,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,6 %
- Zadlženosť30 %
- Kapitálová primeranosť69,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 6.54netIncome: 33 365revenue: 510 504prevNetIncome: 55 088
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 69.62equity: 593 401assets: 852 350
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 30.38equity: 593 401assets: 852 350
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 11.98revenueYoY: 14.23validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 7.80netMargin: 6.54ebitda: 39 799revenue: 510 504
Altman Z''-Score4.07Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.37 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.03 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.27 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score4 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.91 % vs. predchádzajúce 6.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 30.38 % vs. predchádzajúce 31.74 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.60× vs. predchádzajúce 0.51×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 6.54 % vs. predchádzajúca 12.33 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 69.62 % vs. predchádzajúca 68.26 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 14 % na 511 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 6.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 70 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Tržby rastú (+14 %), ale aktíva klesajú (-3 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 511 tis. € | 447 tis. € | +14,2 % |
| EBITDA | 40 tis. € | 63 tis. € | −36,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 36 tis. € | 56 tis. € | −36,4 % |
| Čistý zisk | 33 tis. € | 55 tis. € | −39,4 % |
| Aktíva | 852 tis. € | 879 tis. € | −3,0 % |
| Vlastné imanie | 593 tis. € | 600 tis. € | −1,1 % |
- 22. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie69.6%
- Cudzie zdroje30.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 511 tis. € | 852 tis. € | 593 tis. € | 40 tis. € | 33 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 447 tis. € | 879 tis. € | 600 tis. € | 63 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 371 tis. € | 833 tis. € | 545 tis. € | 10 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 357 tis. € | 823 tis. € | 541 tis. € | -26 tis. € | -32 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 348 tis. € | 613 tis. € | 3 tis. € | -35 tis. € | -35 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 302 tis. € | 677 tis. € | 38 tis. € | -7 tis. € | -14 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 259 tis. € | 663 tis. € | 52 tis. € | 2 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | — | — | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51103010
- RÚZ ID
- 1724418
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat510 504 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 20. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120595807