SAMILA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 210 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 50/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (122 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 9. 2017
- Sídlo
- Kvačalova 1150/6, 01004, Žilina
- EBITDA marža8,3 %
- ROA (návratnosť aktív)9,8 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)90,2 %
- Zadlženosť89 %
- Kapitálová primeranosť10,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.69netIncome: 6 939revenue: 122 000prevNetIncome: 3 830
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 10.81equity: 7 693assets: 71 150
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 89.19equity: 7 693assets: 71 150
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 53.46revenueYoY: 210.35validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.29netMargin: 5.69ebitda: 10 119revenue: 122 000
Altman Z''-Score1.28Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.21 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.12 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.81 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.13 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 9.75 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 9.75 % vs. predchádzajúce 28.59 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 89.19 % vs. predchádzajúce 94.41 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.71× vs. predchádzajúce 2.93×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.69 % vs. predchádzajúca 9.74 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 10.81 % vs. predchádzajúca 5.59 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +210 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 210 % na 122 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 5.7 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 11 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 927 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 122 tis. € | 39 tis. € | +210,3 % |
| EBITDA | 10 tis. € | 4 tis. € | +151,0 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 9 tis. € | 4 tis. € | +151,0 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 4 tis. € | +81,2 % |
| Aktíva | 71 tis. € | 13 tis. € | +431,2 % |
| Vlastné imanie | 8 tis. € | 749 € | +927,1 % |
- 15. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie10.8%
- Cudzie zdroje89.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 122 tis. € | 71 tis. € | 8 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 39 tis. € | 13 tis. € | 749 € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 22 tis. € | 5 tis. € | -3 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 21 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | -3 tis. € | -4 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 34 tis. € | 10 tis. € | -1 tis. € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 31 tis. € | 11 tis. € | -4 tis. € | -7 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 38 tis. € | 13 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 6 tis. € | 7 tis. € | 5 tis. € | 304 € | 218 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti15. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Pánske, dámske a detské kaderníctvood 15. 9. 2017
- 2Výroba potravinárskych výrobkovod 15. 9. 2017
- 3Výroba a hutnícke spracovanie kovovod 15. 9. 2017
- 4Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 15. 9. 2017
- 5Výroba počítačových, elektronických a optických výrobkovod 15. 9. 2017
- 6Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 15. 9. 2017
- 7Vývoj, výroba zabezpečovacích systémov alebo poplachových systémov a zariadení umožňujúcich sledovanie pohybu a konania osoby v chránenom objekte, na chránenom mieste alebo v ich okolíod 15. 9. 2017
- 8Výroba strojov a zariadení pre všeobecné účelyod 15. 9. 2017
- 9Výroba bižutérie a suvenírovod 15. 9. 2017
- 10Výroba sviečok a tieniacej technikyod 15. 9. 2017
- 11Diagnostika kanalizačných potrubí a čistenie kanalizačných systémovod 15. 9. 2017
- 12Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 9. 2017
- 13Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 15. 9. 2017
- 14Prípravné práce k realizácii stavbyod 15. 9. 2017
- 15Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 15. 9. 2017
- 16Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 9. 2017
- 17Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 9. 2017
- 18Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5t vrátane prípojného vozidlaod 15. 9. 2017
- 19Sťahovacie službyod 15. 9. 2017
- 20Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 15. 9. 2017
- 21Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 9. 2017
- 22Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 9. 2017
- 23Finančný lízingod 15. 9. 2017
- 24Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 9. 2017
- 25Záložneod 15. 9. 2017
- 26Sprostredkovanie poskytovania úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 15. 9. 2017
- 27Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 9. 2017
- 28Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 15. 9. 2017
- 29Vedenie účtovníctvaod 15. 9. 2017
- 30Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 9. 2017
- 31Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 15. 9. 2017
- 32Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 9. 2017
- 33Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 15. 9. 2017
- 34Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 9. 2017
- 35Služby požičovníod 15. 9. 2017
- 36Prenájom hnuteľných vecíod 15. 9. 2017
- 37Čistiace a upratovacie službyod 15. 9. 2017
- 38Administratívne službyod 15. 9. 2017
- 39Vykonávanie vzdelávacích programov v oblasti sociálnych služieb zameraných na vykonávanie vybraných pracovných činností a na ďalšie vzdelávanieod 15. 9. 2017
- 40Poskytovanie sociálnych služiebod 15. 9. 2017
- 41Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 15. 9. 2017
- 42Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 9. 2017
- 43Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 15. 9. 2017
- 44Prevádzkovanie čistiarne a práčovneod 15. 9. 2017
- 45Služby súvisiace so skrášľovaním telaod 15. 9. 2017
- 46Poskytovanie služieb osobného charakteruod 15. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51103907
- RÚZ ID
- 1720311
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat122 000 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 1. 10. 2017Registrácia platcu DPHSK2120591484