VIOLSA s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 65 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 59/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), je dlhodobo stratová.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 22. 9. 2017
- Sídlo
- Kollárova 702/54, 03901, Turčianske Teplice
- EBITDA marža-2,1 %
- ROA (návratnosť aktív)-18,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-22,9 %
- Zadlženosť18 %
- Kapitálová primeranosť81,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -2.09netIncome: -1 005revenue: 48 170prevNetIncome: 398.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 81.79equity: 4 393assets: 5 371
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 18.21equity: 4 393assets: 5 371
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 64.55validHistoryYears: 2.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -2.09netMargin: -2.09ebitda: -1 005revenue: 48 170
Altman Z''-Score4.89Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.61 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.37 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -1.07 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 4.72 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score2 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -18.71 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -18.71 % vs. predchádzajúce 13.28 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 18.21 % vs. predchádzajúce 86.72 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 8.97× vs. predchádzajúce 9.77×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -2.09 % vs. predchádzajúca 1.36 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 81.79 % vs. predchádzajúca 13.28 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48170 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 65 % na 48 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -2.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 82 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Upozornenie
Extrémne výkyvy v medziročnom vývoji (max 1004 %). Pravdepodobne ide o jednorazovú udalosť alebo nízku bázu — nie je to trend.
| Položka | 2018 | 2017 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | 29 tis. € | +64,5 % |
| EBITDA | -1 tis. € | 619 € | −262,4 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -905 € | 557 € | −262,4 % |
| Čistý zisk | -1 tis. € | 398 € | −352,5 % |
| Aktíva | 5 tis. € | 3 tis. € | +79,2 % |
| Vlastné imanie | 4 tis. € | 398 € | +10× |
- 22. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2018Štruktúra financovania
- Vlastné imanie81.8%
- Cudzie zdroje18.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2018aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 5 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 29 tis. € | 3 tis. € | 398 € | 619 € | 398 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti22. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2018aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 22. 9. 2017
- 2Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 22. 9. 2017
- 3Služby požičovníod 22. 9. 2017
- 4Poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôtod 22. 9. 2017
- 5Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 22. 9. 2017
- 6Administratívne službyod 22. 9. 2017
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 22. 9. 2017
- 8Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 22. 9. 2017
- 9Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 22. 9. 2017
- 10Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 9. 2017
- 11Prípravné práce k realizácii stavbyod 22. 9. 2017
- 12Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 22. 9. 2017
- 13Faktoring a forfaitingod 22. 9. 2017
- 14Prenájom hnuteľných vecíod 22. 9. 2017
- 15Čistiace a upratovacie službyod 22. 9. 2017
- 16Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 22. 9. 2017
- 17Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 22. 9. 2017
- 18Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 22. 9. 2017
- 19Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 22. 9. 2017
- 20Prevádzkovanie výdajne stravyod 22. 9. 2017
- 21Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 22. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51117452
- RÚZ ID
- 1722708
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 22. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2018Najvyšší zaznamenaný obrat48 170 EUR · rok 2018
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna