WORK COMPANY EU, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 49 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 79/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (289 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 9. 2017
- Sídlo
- Janka Kráľa 46/3, 02201, Čadca
- EBITDA marža16,6 %
- ROA (návratnosť aktív)1,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)2,8 %
- Zadlženosť34 %
- Kapitálová primeranosť66,1 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.85netIncome: 5 328revenue: 288 573prevNetIncome: 12 811
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 66.07equity: 190 007assets: 287 593
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 33.93equity: 190 007assets: 287 593
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 38.26revenueYoY: -48.62validHistoryYears: 9.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.60netMargin: 1.85ebitda: 47 890revenue: 288 573
Altman Z''-Score4.92Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.30 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.62 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.95 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 2.04 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.85 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.85 % vs. predchádzajúce 3.74 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 33.93 % vs. predchádzajúce 40.10 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.00× vs. predchádzajúce 1.64×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.85 % vs. predchádzajúca 2.28 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 66.07 % vs. predchádzajúca 59.90 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 49 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Info
Čistá marža len 1.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 66 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 289 tis. € | 562 tis. € | −48,6 % |
| EBITDA | 48 tis. € | 22 tis. € | +120,3 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 43 tis. € | 20 tis. € | +120,3 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 13 tis. € | −58,4 % |
| Aktíva | 288 tis. € | 343 tis. € | −16,1 % |
| Vlastné imanie | 190 tis. € | 205 tis. € | −7,5 % |
- 27. 9. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie66.1%
- Cudzie zdroje33.9%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 289 tis. € | 288 tis. € | 190 tis. € | 48 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 562 tis. € | 343 tis. € | 205 tis. € | 22 tis. € | 13 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 491 tis. € | 351 tis. € | 193 tis. € | 12 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 417 tis. € | 280 tis. € | 28 tis. € | 15 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 133 tis. € | 270 tis. € | 20 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 310 tis. € | 285 tis. € | 27 tis. € | 7 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 291 tis. € | 319 tis. € | 25 tis. € | 8 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 376 tis. € | 95 tis. € | 22 tis. € | 24 tis. € | 17 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 22 tis. € | 15 tis. € | 5 tis. € | 405 € | 172 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 9. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla27. 9. 2017 → 3. 12. 2019
Cestárska 5, Žilina
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1výroba a hutnícke spracovanie kovovod 20. 11. 2021
- 2Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 4. 12. 2019
- 3Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 27. 9. 2017
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 27. 9. 2017
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchoduod 27. 9. 2017
- 6Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služiebod 27. 9. 2017
- 7Sprostredkovateľská činnosť v oblasti výrobyod 27. 9. 2017
- 8Prenájom hnuteľných vecíod 27. 9. 2017
- 9Reklamné a marketingové službyod 27. 9. 2017
- 10Administratívne službyod 27. 9. 2017
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 27. 9. 2017
- 12Zámočníctvood 27. 9. 2017
- 13Prieskum trhu a verejnej mienkyod 27. 9. 2017
- 14Vedenie účtovníctvaod 27. 9. 2017
- 15Prípravné práce k realizácii stavbyod 27. 9. 2017
- 16Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 27. 9. 2017
- 17Výroby jednoduchých výrobkov z kovuod 27. 9. 2017
- 18Čistiace a upratovacie službyod 27. 9. 2017
- 19Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 27. 9. 2017
- 20Polygrafická výroba, sadzba a konečná úprava tlačovínod 27. 9. 2017
- 21Distribúcia a rozvoz tlačovínod 27. 9. 2017
- 22Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 27. 9. 2017
- 23Nástrojárstvood 27. 9. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51117720
- RÚZ ID
- 1728215
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 9. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat561 654 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 20. 3. 2018Registrácia platcu DPHSK2120598898
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 27. 9. 2017Zmena sídlaCestárska 5, Žilina