ARIAZ, s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 9203 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 89/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (19 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 13. 10. 2017
- Sídlo
- Jána Reka 1040/13, 01001, Žilina
- EBITDA marža19,0 %
- ROA (návratnosť aktív)75,0 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)98,1 %
- Zadlženosť24 %
- Kapitálová primeranosť76,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť20 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 16.98netIncome: 3 159revenue: 18 606prevNetIncome: -140.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 76.47equity: 3 220assets: 4 211
Zadlženosť20 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 23.53equity: 3 220assets: 4 211
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 7.62revenueYoY: 9 203validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.98netMargin: 16.98ebitda: 3 531revenue: 18 606
Altman Z''-Score8.98Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.50 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 4.79 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 3.41 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 75.02 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 75.02 % vs. predchádzajúce -34.91 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 23.53 % vs. predchádzajúce 84.79 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 4.42× vs. predchádzajúce 0.50×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 16.98 % vs. predchádzajúca -70.00 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 76.47 % vs. predchádzajúca 15.21 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 18606 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- Tržby +9203 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 9203 % na 19 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 17.0 % — vysoko nadpriemerná ziskovosť. Každé euro tržieb prináša 0.17 € čistého zisku.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 76 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
- Pozitívne
ROA 75.0 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 19 tis. € | 200 € | +92× |
| EBITDA | 4 tis. € | 200 € | +17× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 3 tis. € | 180 € | +17× |
| Čistý zisk | 3 tis. € | -140 € | +24× |
| Aktíva | 4 tis. € | 401 € | +950,1 % |
| Vlastné imanie | 3 tis. € | 61 € | +52× |
- 13. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie76.5%
- Cudzie zdroje23.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 19 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 200 € | 401 € | 61 € | 200 € | -140 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 109 € | 215 € | 201 € | 109 € | -14 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 9 tis. € | 336 € | 216 € | 7 tis. € | -589 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 790 € | 9 tis. € | 806 € | -35 € | -127 € | EUR |
| 2020 | Riadna | 500 € | 10 tis. € | 933 € | -4 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 5 tis. € | 18 tis. € | 5 tis. € | -2 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 11 tis. € | 24 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti13. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51164221
- RÚZ ID
- 1727776
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 13. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2025Najvyšší zaznamenaný obrat18 606 EUR · rok 2025
- 1. 11. 2025Registrácia platcu DPHSK2120609337
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna