Kolagro,s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 11 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 54/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje malé tržby (27 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 3. 11. 2017
- Sídlo
- Mad 195, 93014, Mad
- EBITDA marža16,6 %
- ROA (návratnosť aktív)2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)18,6 %
- Zadlženosť86 %
- Kapitálová primeranosť14,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.53netIncome: 3 922revenue: 27 001prevNetIncome: 2 722
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 14.41equity: 21 075assets: 146 245
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 85.59equity: 21 075assets: 146 245
Rast10 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 0.054revenueYoY: 11.12validHistoryYears: 8.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 16.56netMargin: 14.53ebitda: 4 471revenue: 27 001
Altman Z''-Score0.97Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.28 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.17 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.18 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.68 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.68 % vs. predchádzajúce 1.72 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 85.59 % vs. predchádzajúce 89.16 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.18× vs. predchádzajúce 0.15×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.53 % vs. predchádzajúca 11.20 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 14.41 % vs. predchádzajúca 10.84 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 27001 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 9 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 11 % na 27 tis. € — stabilný organický rast.
- Pozitívne
Čistá marža 14.5 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 14 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Upozornenie
Tržby rastú (+11 %), ale aktíva klesajú (-8 %). Firma môže podinvestovávať — rast nemusí byť udržateľný.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 27 tis. € | 24 tis. € | +11,1 % |
| EBITDA | 4 tis. € | 3 tis. € | +36,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 4 tis. € | 3 tis. € | +36,6 % |
| Čistý zisk | 4 tis. € | 3 tis. € | +44,1 % |
| Aktíva | 146 tis. € | 158 tis. € | −7,6 % |
| Vlastné imanie | 21 tis. € | 17 tis. € | +22,9 % |
- 3. 11. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie14.4%
- Cudzie zdroje85.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 27 tis. € | 146 tis. € | 21 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 24 tis. € | 158 tis. € | 17 tis. € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 75 tis. € | 143 tis. € | 14 tis. € | 48 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 33 tis. € | 203 tis. € | 16 tis. € | 4 tis. € | 4 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 35 tis. € | 247 tis. € | 13 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 36 tis. € | 177 tis. € | 10 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 42 tis. € | 44 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 27 tis. € | 7 tis. € | 7 tis. € | 1 tis. € | 801 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 6 tis. € | 6 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 6 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti3. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 3. 11. 2017
- 2Čistiace a upratovacie službyod 3. 11. 2017
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 3. 11. 2017
- 4Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 3. 11. 2017
- 5Prípravné práce k realizácii stavbyod 3. 11. 2017
- 6Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 3. 11. 2017
- 7Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctveod 3. 11. 2017
- 8Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 3. 11. 2017
- 9Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 3. 11. 2017
- 10Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 3. 11. 2017
- 11Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 3. 11. 2017
- 12Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 3. 11. 2017
- 13Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 3. 11. 2017
- 14Prevádzkovanie športových zariadení a zariadení slúžiacich na regeneráciu a rekondíciuod 3. 11. 2017
- 15Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 3. 11. 2017
- 16Ubytovacie služby s poskytovaním prípravy a predaja jedál, nápojov a polotovarov ubytovaným hosťom v ubytovacích zariadeniach s kapacitou do 10 lôžokod 3. 11. 2017
- 17Opracovanie drevnej hmoty a výroba komponentov z drevaod 3. 11. 2017
- 18Výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamy, prútia a ich úprava, oprava a údržbaod 3. 11. 2017
- 19Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 3. 11. 2017
- 20Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 3. 11. 2017
- 21Prenájom hnuteľných vecíod 3. 11. 2017
- 22Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľnej živnostiod 3. 11. 2017
- 23Údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 3. 11. 2017
- 24Sťahovacie službyod 3. 11. 2017
- 25Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 3. 11. 2017
- 26Dizajnérske činnostiod 3. 11. 2017
- 27Administratívne službyod 3. 11. 2017
- 28Oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 3. 11. 2017
- 29Poskytovanie služieb osobného charakteruod 3. 11. 2017
- 30Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 3. 11. 2017
- 31Chov hospodárskych zvieratod 3. 11. 2017
- 32Pestovanie obilnín (okrem ryže), strukovín a olejnatých semienod 3. 11. 2017
- 33Pestovanie zeleniny a melónov, koreňovej a hľuzovej zeleninyod 3. 11. 2017
- 34Pestovanie ostatných netrvácnych plodínod 3. 11. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51165520
- RÚZ ID
- 1733378
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 3. 11. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat74 750 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 24. 7. 2018Registrácia platcu DPHSK2120622735
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna