ZM Holding s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 156 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (529 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 24. 10. 2017
- Sídlo
- Bratislavská 21/63, 91105, Trenčín
- EBITDA marža10,2 %
- ROA (návratnosť aktív)15,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)33,5 %
- Zadlženosť55 %
- Kapitálová primeranosť45,2 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.21netIncome: 38 182revenue: 529 279prevNetIncome: -894.00
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.19equity: 114 122assets: 252 534
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.81equity: 114 122assets: 252 534
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 60.14revenueYoY: 156.37validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 10.24netMargin: 7.21ebitda: 54 188revenue: 529 279
Altman Z''-Score4.30Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.89 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.32 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.23 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.87 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 15.12 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 15.12 % vs. predchádzajúce -0.51 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.81 % vs. predchádzajúce 60.32 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.10× vs. predchádzajúce 1.18×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.21 % vs. predchádzajúca -0.43 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.19 % vs. predchádzajúca 39.68 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 156 % na 529 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 7.2 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 45 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 15.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 529 tis. € | 206 tis. € | +156,4 % |
| EBITDA | 54 tis. € | 3 tis. € | +20× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 49 tis. € | 2 tis. € | +20× |
| Čistý zisk | 38 tis. € | -894 € | +44× |
| Aktíva | 253 tis. € | 174 tis. € | +44,8 % |
| Vlastné imanie | 114 tis. € | 69 tis. € | +64,9 % |
- 24. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.2%
- Cudzie zdroje54.8%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 529 tis. € | 253 tis. € | 114 tis. € | 54 tis. € | 38 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 206 tis. € | 174 tis. € | 69 tis. € | 3 tis. € | -894 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 150 tis. € | 91 tis. € | 70 tis. € | 83 tis. € | 66 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 431 tis. € | 224 tis. € | 4 tis. € | 155 € | 37 € | EUR |
| 2020 | Riadna | — | 325 tis. € | 4 tis. € | -1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 80 tis. € | 6 tis. € | 6 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | — | 85 tis. € | 5 tis. € | — | -3 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti24. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51177692
- RÚZ ID
- 1730653
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 24. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat529 279 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 24. 9. 2019Registrácia platcu DPHSK2120616069
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna