Stavebniny DoRe, s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +2.2 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 61/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (2,5 mil. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 27. 10. 2017
- Sídlo
- Dolné Saliby 764, 92502, Dolné Saliby
- EBITDA marža2,2 %
- ROA (návratnosť aktív)1,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)4,1 %
- Zadlženosť62 %
- Kapitálová primeranosť38,3 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 0.889netIncome: 22 477revenue: 2 528 201prevNetIncome: 64 562
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 38.33equity: 547 649assets: 1 428 930
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 61.67equity: 547 649assets: 1 428 930
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 238.16revenueYoY: 2.21validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.18netMargin: 0.889ebitda: 55 116revenue: 2 528 201
Altman Z''-Score2.73Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.75 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.22 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.65 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.57 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.57 % vs. predchádzajúce 5.03 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 61.67 % vs. predchádzajúce 59.05 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.77× vs. predchádzajúce 1.93×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 0.89 % vs. predchádzajúca 2.61 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 38.33 % vs. predchádzajúca 40.95 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (2 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 0.9 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 38 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 2,5 mil. € | 2,5 mil. € | +2,2 % |
| EBITDA | 55 tis. € | 100 tis. € | −44,9 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 50 tis. € | 90 tis. € | −44,9 % |
| Čistý zisk | 22 tis. € | 65 tis. € | −65,2 % |
| Aktíva | 1,4 mil. € | 1,3 mil. € | +11,4 % |
| Vlastné imanie | 548 tis. € | 525 tis. € | +4,3 % |
- 27. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie38.3%
- Cudzie zdroje61.7%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 2,5 mil. € | 1,4 mil. € | 548 tis. € | 55 tis. € | 22 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 2,5 mil. € | 1,3 mil. € | 525 tis. € | 100 tis. € | 65 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 3,3 mil. € | 1,2 mil. € | 461 tis. € | 277 tis. € | 204 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 2,7 mil. € | 953 tis. € | 251 tis. € | 59 tis. € | 35 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 1,8 mil. € | 705 tis. € | 216 tis. € | 54 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 1,1 mil. € | 475 tis. € | 180 tis. € | 89 tis. € | 68 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 533 tis. € | 248 tis. € | 110 tis. € | 69 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 500 € | 5 tis. € | 5 tis. € | 231 € | 177 € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti27. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51179245
- RÚZ ID
- 1733572
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 27. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat3 342 152 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 10. 1. 2018Registrácia platcu DPHSK2120617015
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna