MPA-Trade s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 27 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 67/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (26 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 1. 1. 2018
- Sídlo
- Martina Rázusa 1848/4, 07101, Michalovce
- EBITDA marža8,9 %
- ROA (návratnosť aktív)5,4 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)10,8 %
- Zadlženosť50 %
- Kapitálová primeranosť50,5 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 7.57netIncome: 1 943revenue: 25 667prevNetIncome: 615.00
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 50.47equity: 18 074assets: 35 808
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 49.53equity: 18 074assets: 35 808
Rast6 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: -3.32revenueYoY: -27.00validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 8.91netMargin: 7.57ebitda: 2 286revenue: 25 667
Altman Z''-Score2.43Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.99 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.01 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.36 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.07 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 5.43 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 5.43 % vs. predchádzajúce 3.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 49.53 % vs. predchádzajúce 1.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.72× vs. predchádzajúce 2.15×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 7.57 % vs. predchádzajúca 1.75 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 50.47 % vs. predchádzajúca 98.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 25667 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 27 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 7.6 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 50 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 26 tis. € | 35 tis. € | −27,0 % |
| EBITDA | 2 tis. € | 964 € | +137,1 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 2 tis. € | 868 € | +137,1 % |
| Čistý zisk | 2 tis. € | 615 € | +215,9 % |
| Aktíva | 36 tis. € | 16 tis. € | +119,3 % |
| Vlastné imanie | 18 tis. € | 16 tis. € | +12,0 % |
- 1. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie50.5%
- Cudzie zdroje49.5%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 26 tis. € | 36 tis. € | 18 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 35 tis. € | 16 tis. € | 16 tis. € | 964 € | 615 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 295 tis. € | 26 tis. € | -2 tis. € | 2 tis. € | 21 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 567 tis. € | 18 tis. € | -3 tis. € | -1 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 284 tis. € | 42 tis. € | 323 € | 3 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 106 tis. € | 13 tis. € | -1 tis. € | -608 € | -765 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 31 tis. € | 24 tis. € | -726 € | -660 € | -726 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti1. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla1. 1. 2018 → 23. 5. 2022
Ružová ulica 110, Veľaty
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 1. 10. 2019
- 2údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 1. 10. 2019
- 3skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 1. 10. 2019
- 4nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 1. 10. 2019
- 5poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctveod 1. 10. 2019
- 6uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 1. 10. 2019
- 7prípravné práce k realizácii stavbyod 1. 10. 2019
- 8dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 1. 10. 2019
- 9výroba a hutnícke spracovanie kovovod 1. 10. 2019
- 10výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 1. 10. 2019
- 11administratívne službyod 1. 1. 2018
- 12vedenie účtovníctvaod 1. 1. 2018
- 13počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 1. 1. 2018
- 14faktoring a forfeitingod 1. 1. 2018
- 15sťahovacie službyod 1. 1. 2018
- 16služby požičovníod 1. 1. 2018
- 17výroba motorových vozidiel, motorov, dopravných prostriedkov, dielov a príslušenstva pre motorové vozidlá a iné dopravné prostriedkyod 1. 1. 2018
- 18kuriérske službyod 1. 1. 2018
- 19sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 1. 1. 2018
- 20čistiace a upratovacie službyod 1. 1. 2018
- 21činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 1. 1. 2018
- 22organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 1. 1. 2018
- 23reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 1. 1. 2018
- 24prenájom hnuteľných vecíod 1. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51184354
- RÚZ ID
- 1743351
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 1. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2021Najvyšší zaznamenaný obrat566 560 EUR · rok 2021
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 26. 7. 2018Registrácia platcu DPHSK2120659838
- 1. 1. 2018Zmena sídlaRužová ulica 110, Veľaty