HORUS Build s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -8.5 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 72/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (680 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 31. 10. 2017
- Sídlo
- Komenského 603/28, 96201, Zvolenská Slatina
- EBITDA marža5,1 %
- ROA (návratnosť aktív)2,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)5,0 %
- Zadlženosť46 %
- Kapitálová primeranosť54,0 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.12netIncome: 14 375revenue: 679 525prevNetIncome: 73 592
Kapitál20 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 53.95equity: 288 371assets: 534 472
Zadlženosť16 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 46.05equity: 288 371assets: 534 472
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 36.06revenueYoY: -8.48validHistoryYears: 8.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 5.07netMargin: 2.12ebitda: 34 441revenue: 679 525
Altman Z''-Score4.38Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 1.06 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.72 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.37 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 1.23 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 2.69 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 2.69 % vs. predchádzajúce 16.45 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 46.05 % vs. predchádzajúce 38.75 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.27× vs. predchádzajúce 1.66×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.12 % vs. predchádzajúca 9.91 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 53.95 % vs. predchádzajúca 61.25 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Upozornenie
Tržby medziročne klesli o 8 % na 680 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.1 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Pozitívne
Kapitálová primeranosť 54 % — firma je financovaná prevažne z vlastných zdrojov, nízke riziko predlženia.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 680 tis. € | 743 tis. € | −8,5 % |
| EBITDA | 34 tis. € | 107 tis. € | −67,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 31 tis. € | 96 tis. € | −67,8 % |
| Čistý zisk | 14 tis. € | 74 tis. € | −80,5 % |
| Aktíva | 534 tis. € | 447 tis. € | +19,5 % |
| Vlastné imanie | 288 tis. € | 274 tis. € | +5,2 % |
- 31. 10. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie54.0%
- Cudzie zdroje46.0%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 680 tis. € | 534 tis. € | 288 tis. € | 34 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 743 tis. € | 447 tis. € | 274 tis. € | 107 tis. € | 74 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 573 tis. € | 446 tis. € | 200 tis. € | 32 tis. € | 14 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 534 tis. € | 504 tis. € | 187 tis. € | 56 tis. € | 18 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 554 tis. € | 339 tis. € | 169 tis. € | 94 tis. € | 55 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 719 tis. € | 268 tis. € | 113 tis. € | 51 tis. € | 25 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 522 tis. € | 159 tis. € | 87 tis. € | 62 tis. € | 45 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 79 tis. € | 51 tis. € | 37 tis. € | 47 tis. € | 37 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti31. 10. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 31. 10. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb a výrobyod 31. 10. 2017
- 3Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 31. 10. 2017
- 4Prípravné práce k realizácii stavbyod 31. 10. 2017
- 5Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 31. 10. 2017
- 6Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 31. 10. 2017
- 7Prenájom hnuteľných vecíod 31. 10. 2017
- 8Ubytovacie služby bez poskytovania pohostinských činnostíod 31. 10. 2017
- 9Čistiace a upratovacie službyod 31. 10. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51188988
- RÚZ ID
- 1735206
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 31. 10. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat742 512 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 27. 11. 2017Registrácia platcu DPHSK2120617290