J & M Technik s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.6 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 27/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (134 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 7. 11. 2017
- Sídlo
- Pezinská 1094/18, 90101, Malacky
- EBITDA marža-0,2 %
- ROA (návratnosť aktív)-4,5 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-46,2 %
- Zadlženosť90 %
- Kapitálová primeranosť9,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -1.57netIncome: -2 111revenue: 134 382prevNetIncome: -170.00
Kapitál3 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 9.74equity: 4 567assets: 46 910
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 90.26equity: 4 567assets: 46 910
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 65.54revenueYoY: -0.557validHistoryYears: 8.00
Efektivita1 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: -0.221netMargin: -1.57ebitda: -297.00revenue: 134 382
Altman Z''-Score-0.07Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.19 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.34 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | -0.04 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.11 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score0 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -4.50 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -4.50 % vs. predchádzajúce -0.43 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 90.26 % vs. predchádzajúce 83.28 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 2.86× vs. predchádzajúce 3.38×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -1.57 % vs. predchádzajúca -0.13 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 9.74 % vs. predchádzajúca 16.72 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-1 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -1.6 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 10 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 134 tis. € | 135 tis. € | −0,6 % |
| EBITDA | -297 € | 2 tis. € | −118,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | -267 € | 1 tis. € | −118,5 % |
| Čistý zisk | -2 tis. € | -170 € | −11× |
| Aktíva | 47 tis. € | 40 tis. € | +17,4 % |
| Vlastné imanie | 5 tis. € | 7 tis. € | −31,6 % |
- 7. 11. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie9.7%
- Cudzie zdroje90.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 134 tis. € | 47 tis. € | 5 tis. € | -297 € | -2 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 135 tis. € | 40 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | -170 € | EUR |
| 2022 | Riadna | 144 tis. € | 48 tis. € | 7 tis. € | -2 tis. € | -3 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 159 tis. € | 47 tis. € | 10 tis. € | -494 € | -3 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 169 tis. € | 72 tis. € | 12 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 165 tis. € | 65 tis. € | 10 tis. € | 11 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 159 tis. € | 34 tis. € | 730 € | 3 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | 4 tis. € | 32 tis. € | -6 tis. € | -11 tis. € | -11 tis. € | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti7. 11. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51191733
- RÚZ ID
- 1734848
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 7. 11. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2020Najvyšší zaznamenaný obrat169 277 EUR · rok 2020
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 1. 8. 2018Registrácia platcu DPHSK2120622471
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna