Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

WALIS, s.r.o.

aktívna
Duklianska 650/24, 08901, Svidník
podľa §4, registrácia od 1. 8. 2018
spoločnosť s ručením obmedzenýmPlatca DPH
Tržby (2024)10 tis. €
62,3 %vs 2023
Zisk (2024)-23 tis. €
949,7 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)14 tis. €
63,3 %vs 2023
Zadlženosť (2024)70 %
35,0 %Vysokávs 2023
ROE (2024)-172.5 %
28×Stratavs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 62 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 7/100

Skóre je nízke najmä v dôsledku negatívnej ziskovosti a nadmernej páky.

Súhrn

Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je dlhodobo stratová.

Stratováfirma má negatívny čistý zisk
Pokles tržiebtržby -62 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
24. 11. 2017
Sídlo
Duklianska 650/24, 08901, Svidník
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža-36,2 %
  • ROA (návratnosť aktív)-51,1 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)-172,5 %
  • Zadlženosť70 %
  • Kapitálová primeranosť29,6 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje malé tržby (10 tis. €), je dlhodobo stratová.
7/ 100Riziková
Ziskovosť0 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: -246.08
  • netIncome: -23 493
  • revenue: 9 547
  • prevNetIncome: -2 238
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 29.62
  • equity: 13 618
  • assets: 45 979
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 70.38
  • equity: 13 618
  • assets: 45 979
Rast2 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: -41.91
  • revenueYoY: -62.29
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita1 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: -36.20
  • netMargin: -246.08
  • ebitda: -3 456
  • revenue: 9 547
Altman Z''-Score-5.03Distress zóna

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.58aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.26-5.63aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.72-0.43aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.44presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score0 / 6slabá

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = -51.10 %
    nesplnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -51.10 % vs. predchádzajúce -2.89 %.
    nesplnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 70.38 % vs. predchádzajúce 52.14 %.
    nesplnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 0.21× vs. predchádzajúce 0.33×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -246.08 % vs. predchádzajúca -8.84 %.
    nesplnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 29.62 % vs. predchádzajúca 47.86 %.
    nesplnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • Aktíva medziročne klesli o 41 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
  • ROE -173 % je matematický artefakt nízkeho vlastného imania (13618 €) — nereprezentatívne.
  • Mikrofirma (tržby 9547 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Riziko

    Tržby medziročne klesli o 62 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.

  • Riziko

    Firma je v strate (čistá marža -246.1 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 30 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby10 tis. €25 tis. €−62,3 %
EBITDA-3 tis. €-802 €−330,9 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)-3 tis. €-722 €−330,9 %
Čistý zisk-23 tis. €-2 tis. €−949,7 %
Aktíva46 tis. €78 tis. €−40,7 %
Vlastné imanie14 tis. €37 tis. €−63,3 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 24. 11. 2017Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby