AVALON MAGIC s.r.o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o -0.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 73/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (131 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 12. 2017
- Sídlo
- Arménska 13825/6, 82106, Bratislava - mestská časť Vrakuňa
- EBITDA marža11,5 %
- ROA (návratnosť aktív)13,7 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)29,9 %
- Zadlženosť54 %
- Kapitálová primeranosť45,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 8.99netIncome: 11 740revenue: 130 562prevNetIncome: 21 071
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 45.85equity: 39 259assets: 85 626
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 54.15equity: 39 259assets: 85 626
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 61.29revenueYoY: -0.266validHistoryYears: 7.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.51netMargin: 8.99ebitda: 15 034revenue: 130 562
Altman Z''-Score4.00Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.90 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.20 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.00 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.89 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 13.71 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 13.71 % vs. predchádzajúce 26.27 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 54.15 % vs. predchádzajúce 65.69 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.52× vs. predchádzajúce 1.63×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 8.99 % vs. predchádzajúca 16.10 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 45.85 % vs. predchádzajúca 34.31 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (-0 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 9.0 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 46 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 13.7 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 131 tis. € | 131 tis. € | −0,3 % |
| EBITDA | 15 tis. € | 27 tis. € | −43,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 14 tis. € | 24 tis. € | −43,5 % |
| Čistý zisk | 12 tis. € | 21 tis. € | −44,3 % |
| Aktíva | 86 tis. € | 80 tis. € | +6,8 % |
| Vlastné imanie | 39 tis. € | 28 tis. € | +42,7 % |
- 12. 12. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie45.8%
- Cudzie zdroje54.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 131 tis. € | 86 tis. € | 39 tis. € | 15 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 131 tis. € | 80 tis. € | 28 tis. € | 27 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 59 tis. € | 0 € | 6 tis. € | — | 0 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 13 tis. € | 2 tis. € | 4 tis. € | -5 tis. € | -5 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 33 tis. € | 3 tis. € | 9 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 28 tis. € | 252 € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 7 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -12 € | -12 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 4 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 12. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 12. 2017 → 16. 6. 2022
Záhradnícka 72, Bratislava - mestská časť Ružinov
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 12. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 12. 2017
- 3Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 12. 12. 2017
- 4Prenájom hnuteľných vecíod 12. 12. 2017
- 5Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 12. 12. 2017
- 6Poskytovanie služieb osobného charakteruod 12. 12. 2017
- 7Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 12. 2017
- 8Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 12. 12. 2017
- 9Výroba bižutérie a suvenírovod 12. 12. 2017
- 10Výroba sviečok a tieniacej technikyod 12. 12. 2017
- 11Vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 12. 12. 2017
- 12Skladovanie a pomocné činnosti v dopraveod 12. 12. 2017
- 13Výrobu mydla, pracích prostriedkov a éterických olejov, čistiacich, leštiacich, parfumérskych a toaletných prípravkovod 12. 12. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51228947
- RÚZ ID
- 1738318
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 12. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat130 910 EUR · rok 2023
- 15. 10. 2023Registrácia platcu DPHSK2120664898
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 12. 12. 2017Zmena sídlaZáhradnícka 72, Bratislava - mestská časť Ružinov