SmartELIT s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 29 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 69/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje malé tržby (92 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 1. 2018
- Sídlo
- Jurigovo námestie 439/15, 84104, Bratislava - mestská časť Karlova Ves
- EBITDA marža14,6 %
- ROA (návratnosť aktív)4,9 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)15,4 %
- Zadlženosť68 %
- Kapitálová primeranosť31,9 %
Finančné zdravie
Ziskovosť13 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 5.26netIncome: 4 817revenue: 91 585prevNetIncome: 14 805
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 31.88equity: 31 268assets: 98 077
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 68.12equity: 31 268assets: 98 077
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 25.88revenueYoY: -28.94validHistoryYears: 7.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 14.61netMargin: 5.26ebitda: 13 380revenue: 91 585
Altman Z''-Score2.77Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.63 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.87 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.78 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.49 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 4.91 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 4.91 % vs. predchádzajúce 12.93 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 68.12 % vs. predchádzajúce 76.91 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.93× vs. predchádzajúce 1.13×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 5.26 % vs. predchádzajúca 11.49 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 31.88 % vs. predchádzajúca 23.09 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 29 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Pozitívne
Čistá marža 5.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 32 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 92 tis. € | 129 tis. € | −28,9 % |
| EBITDA | 13 tis. € | 25 tis. € | −45,7 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 12 tis. € | 22 tis. € | −45,7 % |
| Čistý zisk | 5 tis. € | 15 tis. € | −67,5 % |
| Aktíva | 98 tis. € | 115 tis. € | −14,4 % |
| Vlastné imanie | 31 tis. € | 26 tis. € | +18,2 % |
- 17. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie31.9%
- Cudzie zdroje68.1%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 92 tis. € | 98 tis. € | 31 tis. € | 13 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 129 tis. € | 115 tis. € | 26 tis. € | 25 tis. € | 15 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 62 tis. € | 52 tis. € | 12 tis. € | 10 tis. € | 5 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 60 tis. € | 28 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 38 tis. € | 32 tis. € | 4 tis. € | -318 € | -3 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 38 tis. € | 12 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 477 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 23 tis. € | 10 tis. € | 7 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z. z. o súkromnej bezpečnosti v znení neskorších predpisov v rozsahu projektovanie, montáž, údržba, revízia alebo opravaod 15. 4. 2025
- 2Skladové, pomocné a prepravné služby v dopraveod 15. 4. 2025
- 3Reklamné, marketingové, fotografické a informačné služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 4. 2025
- 4Výroba výrobkov z gumy a plastovod 15. 4. 2025
- 5Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 4. 2025
- 6Poskytovanie služieb osobného charakteruod 15. 4. 2025
- 7Inštalácia a opravy chladiarenských zariadeníod 15. 4. 2025
- 8Montáž, rekonštrukcia a údržba vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 15. 4. 2025
- 9Opravy, odborné prehliadky a odborné skúšky vyhradených technických zariadení - elektrickýchod 15. 4. 2025
- 10Výroba hračiek, hier, bižutérie, suvenírov, sviečok, tieniacej techniky, hudobných nástrojov, metiel, kief a maliarskeho náradiaod 15. 4. 2025
- 11Výroba textílií, textilných výrobkov, odevov a odevných doplnkovod 15. 4. 2025
- 12Opracovanie drevnej hmoty, výroba komponentov z dreva a výroba jednoduchých výrobkov z dreva, korku, slamyod 15. 4. 2025
- 13Služby požičovníod 15. 4. 2025
- 14Prevádzkovanie úschovníod 15. 4. 2025
- 15Služby v oblasti administratívnej správy a služby organizačno-hospodárskej povahyod 15. 4. 2025
- 16Výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 17. 1. 2018
- 17Prípravné práce k realizácii stavbyod 17. 1. 2018
- 18Dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérovod 17. 1. 2018
- 19Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 1. 2018
- 20Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 1. 2018
- 21Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 1. 2018
- 22Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 17. 1. 2018
- 23Vedenie účtovníctvaod 17. 1. 2018
- 24Inžinierska činnosť, stavebné cenárstvo, projektovanie a konštruovanie elektrických zariadeníod 17. 1. 2018
- 25Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 17. 1. 2018
- 26Výskum a vývoj v oblasti prírodných, technických, spoločenských a humanitných viedod 17. 1. 2018
- 27Prenájom hnuteľných vecíod 17. 1. 2018
- 28Výroba a opracovanie jednoduchých výrobkov z kovuod 17. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51235650
- RÚZ ID
- 1744369
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat128 893 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 15. 1. 2019Registrácia platcu DPHSK2120666306
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna