Building & Machinery s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 19 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 51/100
Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.
Firma dosahuje tržby (436 tis. €), je zisková a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 19. 12. 2017
- Sídlo
- Námestie Kossútha 3087, 94501, Komárno
- EBITDA marža11,7 %
- ROA (návratnosť aktív)3,2 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)25,3 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť12,8 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 4.80netIncome: 20 905revenue: 435 820prevNetIncome: 12 448
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 12.81equity: 82 742assets: 646 025
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 87.19equity: 82 742assets: 646 025
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 84.74revenueYoY: 18.67validHistoryYears: 5.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 11.74netMargin: 4.80ebitda: 51 179revenue: 435 820
Altman Z''-Score1.12Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.25 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.26 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.45 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.15 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 3.24 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 3.24 % vs. predchádzajúce 2.77 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 87.19 % vs. predchádzajúce 86.23 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.67× vs. predchádzajúce 0.82×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 4.80 % vs. predchádzajúca 3.39 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 12.81 % vs. predchádzajúca 13.77 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 6 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne stúpli o 19 % na 436 tis. € — stabilný organický rast.
- Info
Čistá marža len 4.8 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
- Pozitívne
Rast je vyvážený: tržby (+19 %), aktíva (+44 %), vlastné imanie (+34 %) rastú podobným tempom.
| Položka | 2022 | 2021 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 436 tis. € | 367 tis. € | +18,7 % |
| EBITDA | 51 tis. € | 43 tis. € | +19,8 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 46 tis. € | 38 tis. € | +19,8 % |
| Čistý zisk | 21 tis. € | 12 tis. € | +67,9 % |
| Aktíva | 646 tis. € | 449 tis. € | +43,8 % |
| Vlastné imanie | 83 tis. € | 62 tis. € | +33,8 % |
- 19. 12. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2022Štruktúra financovania
- Vlastné imanie12.8%
- Cudzie zdroje87.2%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022aktuálny | Riadna | 436 tis. € | 646 tis. € | 83 tis. € | 51 tis. € | 21 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 367 tis. € | 449 tis. € | 62 tis. € | 43 tis. € | 12 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 123 tis. € | 234 tis. € | 24 tis. € | 22 tis. € | 10 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 23 tis. € | 81 tis. € | 14 tis. € | 13 tis. € | 8 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 37 tis. € | 6 tis. € | 5 tis. € | 1 tis. € | 495 € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | — | — | EUR |
História a zmeny
- Založenie spoločnosti19. 12. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2022aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51249243
- RÚZ ID
- 1739723
- Primárny zdroj
- RÚZ
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 19. 12. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2022Najvyšší zaznamenaný obrat435 820 EUR · rok 2022
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna