Walnuts & fruits s. r. o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 1212 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 66/100
Firma vykazuje zdravé finančné ukazovatele naprieč ziskovosťou, kapitálom aj rastom.
Firma dosahuje tržby (223 tis. €), je zisková.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 15. 12. 2017
- Sídlo
- Piaristická 276/46, 91101, Trenčín
- EBITDA marža18,9 %
- ROA (návratnosť aktív)27,6 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)84,6 %
- Zadlženosť67 %
- Kapitálová primeranosť32,6 %
Finančné zdravie
Ziskovosť17 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 14.28netIncome: 31 831revenue: 222 847prevNetIncome: 1 066
Kapitál12 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 32.63equity: 37 638assets: 115 355
Zadlženosť7 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 67.37equity: 37 638assets: 115 355
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 1 211,791validHistoryYears: 2.00
Efektivita17 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 18.92netMargin: 14.28ebitda: 42 169revenue: 222 847
Altman Z''-Score4.16Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.64 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 0.92 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 2.09 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.51 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score3 / 6stabilná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 27.59 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 27.59 % vs. predchádzajúce 15.58 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 67.37 % vs. predchádzajúce 15.14 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.93× vs. predchádzajúce 2.48×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 14.28 % vs. predchádzajúca 6.28 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 32.63 % vs. predchádzajúca 84.86 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Tržby +1212 % — pravdepodobne low-base alebo jednorazová udalosť, nie trvalý trend.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 3 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 1212 % na 223 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Pozitívne
Čistá marža 14.3 % — zdravá ziskovosť typická pre stabilné odvetvia.
- Info
Kapitálová primeranosť 33 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 27.6 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 223 tis. € | 17 tis. € | +12× |
| EBITDA | 42 tis. € | 2 tis. € | +25× |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 38 tis. € | 1 tis. € | +25× |
| Čistý zisk | 32 tis. € | 1 tis. € | +29× |
| Aktíva | 115 tis. € | 7 tis. € | +16× |
| Vlastné imanie | 38 tis. € | 6 tis. € | +548,1 % |
- 15. 12. 2017Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie32.6%
- Cudzie zdroje67.4%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 223 tis. € | 115 tis. € | 38 tis. € | 42 tis. € | 32 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 17 tis. € | 7 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 1 tis. € | EUR |
| 2017 | Riadna | — | 5 tis. € | 5 tis. € | -259 € | -259 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Zmena sídla8. 5. 2019 → 15. 3. 2021
Palackého 85/5, Trenčín
- Založenie spoločnosti15. 12. 2017
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla15. 12. 2017 → 7. 5. 2019
Zemianske Lieskové 429, Melčice-Lieskové
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
- Účtovná závierka 2017JSON detail
Predmet podnikania
- 1Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 15. 12. 2017
- 2Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 15. 12. 2017
- 3Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 15. 12. 2017
- 4Počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 15. 12. 2017
- 5Reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 15. 12. 2017
- 6Prenájom hnuteľných vecíod 15. 12. 2017
- 7Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 12. 2017
- 8Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 12. 2017
- 9Prevádzkovanie kultúrnych, spoločenských a zábavných zariadeníod 15. 12. 2017
- 10Organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 15. 12. 2017
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51253399
- RÚZ ID
- 1738131
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 15. 12. 2017Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat222 847 EUR · rok 2019
- 8. 5. 2019Zmena sídlaPalackého 85/5, Trenčín
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 31. 12. 2017Zverejnená účtovná závierka za rok 2017Riadna
- 15. 12. 2017Zmena sídlaZemianske Lieskové 429, Melčice-Lieskové