a4s, s.r.o.
aktívnaPokles tržieb
Tržby medziročne klesli o 21 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 34/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje tržby (613 tis. €), je dlhodobo stratová a zadlženosť je vysoká.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2018
- Sídlo
- Povina 157, 02333, Povina
- EBITDA marža6,7 %
- ROA (návratnosť aktív)-9,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)-68,0 %
- Zadlženosť87 %
- Kapitálová primeranosť13,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť0 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: -4.84netIncome: -29 681revenue: 613 137prevNetIncome: -11 869
Kapitál7 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 13.44equity: 43 671assets: 324 813
Zadlženosť3 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 86.56equity: 43 671assets: 324 813
Rast20 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 37.91revenueYoY: -20.92validHistoryYears: 8.00
Efektivita12 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 6.74netMargin: -4.84ebitda: 41 328revenue: 613 137
Altman Z''-Score2.27Šedá zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.26 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.11 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.73 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.16 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score1 / 6slabá
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = -9.14 %nesplnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA -9.14 % vs. predchádzajúce -2.44 %.nesplnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 86.56 % vs. predchádzajúce 84.94 %.nesplnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 1.89× vs. predchádzajúce 1.59×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža -4.84 % vs. predchádzajúca -1.53 %.nesplnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 13.44 % vs. predchádzajúca 15.06 %.nesplnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Aktíva medziročne klesli o 33 % — zmenšovanie biznisu, skóre znížené o sankciu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 8 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Riziko
Tržby medziročne klesli o 21 %. Výrazný pokles si vyžaduje pozornosť — môže ísť o stratu kľúčového trhu.
- Riziko
Firma je v strate (čistá marža -4.8 %). Náklady prevyšujú tržby — situácia si vyžaduje reštrukturalizáciu.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 13 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2025 | 2024 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 613 tis. € | 775 tis. € | −20,9 % |
| EBITDA | 41 tis. € | -5 tis. € | +856,6 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 37 tis. € | -5 tis. € | +856,6 % |
| Čistý zisk | -30 tis. € | -12 tis. € | −150,1 % |
| Aktíva | 325 tis. € | 487 tis. € | −33,3 % |
| Vlastné imanie | 44 tis. € | 73 tis. € | −40,5 % |
- 12. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
Finančné ukazovatele
2025Štruktúra financovania
- Vlastné imanie13.4%
- Cudzie zdroje86.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025aktuálny | Riadna | 613 tis. € | 325 tis. € | 44 tis. € | 41 tis. € | -30 tis. € | EUR |
| 2024 | Riadna | 775 tis. € | 487 tis. € | 73 tis. € | -5 tis. € | -12 tis. € | EUR |
| 2023 | Riadna | 863 tis. € | 564 tis. € | 148 tis. € | 96 tis. € | 61 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 611 tis. € | 321 tis. € | 97 tis. € | 61 tis. € | 36 tis. € | EUR |
| 2021 | Riadna | 510 tis. € | 181 tis. € | 61 tis. € | 19 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 566 tis. € | 161 tis. € | 54 tis. € | 1 tis. € | -2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 441 tis. € | 134 tis. € | 56 tis. € | 54 tis. € | 40 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 65 tis. € | 30 tis. € | 16 tis. € | 14 tis. € | 11 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2025aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2024JSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Prevádzkovanie strážnej služby v rozsahu podľa § 3 písm. a) až i) zákona číslo 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) v znení neskorších predpisovod 12. 1. 2018
- 2Prevádzkovanie technickej služby podľa § 7 ods. 1 zákona č. 473/2005 Z. z. o poskytovaní služieb v oblasti súkromnej bezpečnosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o súkromnej bezpečnosti) v znení neskorších predpisovod 12. 1. 2018
- 3Technik požiarnej ochranyod 12. 1. 2018
- 4Kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 12. 1. 2018
- 5Sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 12. 1. 2018
- 6Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 12. 1. 2018
- 7Uskutočňovanie stavieb a ich zmienod 12. 1. 2018
- 8Skladovanie a uskladňovanieod 12. 1. 2018
- 9Čistiace a upratovacie službyod 12. 1. 2018
- 10Vydavateľská činnosťod 12. 1. 2018
- 11Počítačové službyod 12. 1. 2018
- 12Služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 12. 1. 2018
- 13Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 12. 1. 2018
- 14Správa a údržba bytového a nebytového fondu v rozsahu voľných živnostíod 12. 1. 2018
- 15Činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcovod 12. 1. 2018
- 16Reklamné a marketingové službyod 12. 1. 2018
- 17Prenájom hnuteľných vecíod 12. 1. 2018
- 18Administratívne službyod 12. 1. 2018
- 19Vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 12. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51255685
- RÚZ ID
- 1744441
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR · FS SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2025Zverejnená účtovná závierka za rok 2025Riadna
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2023Najvyšší zaznamenaný obrat863 021 EUR · rok 2023
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 9. 10. 2018Registrácia platcu DPHSK2120662401