Survian s.r.o.
aktívnaRast tržieb
Tržby medziročne narástli o 28 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 62/100
Stabilná pozícia s niekoľkými silnými stránkami.
Firma dosahuje tržby (312 tis. €).
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 12. 1. 2018
- Sídlo
- Špitálska 6, 08001, Prešov
- EBITDA marža2,9 %
- ROA (návratnosť aktív)22,1 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)46,7 %
- Zadlženosť53 %
- Kapitálová primeranosť47,4 %
Finančné zdravie
Ziskovosť9 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 2.28netIncome: 7 117revenue: 311 711prevNetIncome: 3 136
Kapitál16 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 47.39equity: 15 253assets: 32 189
Zadlženosť12 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 52.61equity: 15 253assets: 32 189
Rast18 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: —revenueYoY: 27.93validHistoryYears: 2.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.93netMargin: 2.28ebitda: 9 123revenue: 311 711
Altman Z''-Score4.54Bezpečné pásmo
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.93 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | 1.04 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 1.62 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.95 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score6 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 22.11 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 22.11 % vs. predchádzajúce 11.20 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 52.61 % vs. predchádzajúce 70.94 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 9.68× vs. predchádzajúce 8.70×.splnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.28 % vs. predchádzajúca 1.29 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 47.39 % vs. predchádzajúca 29.06 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 2 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Pozitívne
Tržby medziročne vzrástli o 28 % na 312 tis. €. Silný rast naznačuje expandujúci trh alebo úspešnú akvizíciu zákazníkov.
- Info
Čistá marža len 2.3 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Info
Kapitálová primeranosť 47 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.
- Pozitívne
ROA 22.1 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.
| Položka | 2019 | 2018 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 312 tis. € | 244 tis. € | +27,9 % |
| EBITDA | 9 tis. € | 4 tis. € | +123,2 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 8 tis. € | 4 tis. € | +123,2 % |
| Čistý zisk | 7 tis. € | 3 tis. € | +126,9 % |
| Aktíva | 32 tis. € | 28 tis. € | +15,0 % |
| Vlastné imanie | 15 tis. € | 8 tis. € | +87,5 % |
- 12. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2019Štruktúra financovania
- Vlastné imanie47.4%
- Cudzie zdroje52.6%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019aktuálny | Riadna | 312 tis. € | 32 tis. € | 15 tis. € | 9 tis. € | 7 tis. € | EUR |
| 2018 | Riadna | 244 tis. € | 28 tis. € | 8 tis. € | 4 tis. € | 3 tis. € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti12. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
- Zmena sídla12. 1. 2018 → 4. 5. 2018
Trieda KVP 1, Košice - mestská časť Sídlisko KVP
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2019aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51264609
- RÚZ ID
- 1744227
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 12. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2019Najvyšší zaznamenaný obrat311 711 EUR · rok 2019
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna
- 12. 1. 2018Zmena sídlaTrieda KVP 1, Košice - mestská časť Sídlisko KVP