Beta v0.2. Spracúvame výlučne verejné údaje zo štátnych otvorených registrov. Ochrana údajovNámietka / výmazKontakt

Ajbe groupe, s. r. o.

aktívna
Horná 37, 97401, Banská Bystrica
bývalá registrácia podľa §7a, od 6. 8. 2020
spoločnosť s ručením obmedzenýmBývalý platca DPH
Tržby (2024)557 tis. €
11,4 %vs 2023
Zisk (2024)15 tis. €
99,8 %vs 2023
Vlastné imanie (2024)34 tis. €
74,1 %vs 2023
Zadlženosť (2024)71 %
9,5 %Vysokávs 2023
ROE (2024)42.6 %
14,7 %Výbornévs 2023

Pokles tržieb

Tržby medziročne klesli o 11 %.

Stabilná finančná pozícia

Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.

Skóre 52/100

Vyvážený, ale priemerný profil bez výraznejších problémov.

Súhrn

Firma dosahuje tržby (557 tis. €).

Klesajúce tržbytržby -11 % medziročne
Základné informácie
Právna forma
spoločnosť s ručením obmedzeným
Dátum vzniku
9. 1. 2018
Sídlo
Horná 37, 97401, Banská Bystrica
Vývoj tržieb a zisku (5 rokov)
Tržby Čistý zisk
Kľúčové ukazovatele (2024)Zobraziť všetky ukazovatele →
  • EBITDA marža4,0 %
  • ROA (návratnosť aktív)12,2 %
  • ROE (návratnosť vlastného imania)42,6 %
  • Zadlženosť71 %
  • Kapitálová primeranosť28,7 %

Finančné zdravie

Firma dosahuje tržby (557 tis. €).
52/ 100Stabilná
Ziskovosť9 / 20
Akademická bázaDuPont identity (Brown 1914) + Altman X3 inspiration (Altman 1968).
FormulaBody z Net Margin = NI / Revenue × 100; bonus za zlepšenie YoY.
Prahy
  • > 15 % marža → 20 b.
  • 10–15 % → 17 b.
  • 5–10 % → 13 b.
  • 2–5 % → 9 b.
  • 0–2 % → 6 b.
  • < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
Vstupné hodnoty
  • netMargin: 2.62
  • netIncome: 14 617
  • revenue: 557 380
  • prevNetIncome: 7 316
Kapitál12 / 20
Akademická bázaAltman X4-inspired (Book Equity / Total Liabilities), Altman 1968.
FormulaBody z Equity Ratio = Equity / TA × 100.
Prahy
  • > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
  • 35–50 % → 16 b.
  • 20–35 % → 12 b.
  • 10–20 % → 7 b.
  • 3–10 % → 3 b.
  • < 3 % → 1 b.
  • < 0 → 0 b. (záporné imanie)
Vstupné hodnoty
  • equityRatio: 28.66
  • equity: 34 336
  • assets: 119 825
Zadlženosť7 / 20
Akademická bázaStandard banking debt ratio, Basel III intuícia.
FormulaBody z Debt Ratio = (TA − Equity) / TA × 100.
Prahy
  • < 30 % → 20 b. (nízka páka)
  • 30–50 % → 16 b.
  • 50–65 % → 12 b.
  • 65–80 % → 7 b.
  • 80–92 % → 3 b.
  • > 92 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • debtRatio: 71.34
  • equity: 34 336
  • assets: 119 825
Rast17 / 20
Akademická bázaPiotroski F-Score directional momentum (Piotroski 2000), criteria 1, 3.
FormulaBody z Revenue CAGR (3+ rokov) alebo YoY fallback.
Prahy
  • CAGR > 15 % → 20 b.
  • 7–15 % → 17 b.
  • 2–7 % → 13 b.
  • −3 až 2 % → 10 b.
  • −10 až −3 % → 6 b.
  • < −10 % → 2 b.
Vstupné hodnoty
  • revenueCAGR: 8.97
  • revenueYoY: -11.45
  • validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
Akademická bázaDuPont Asset Turnover (Brown 1914) + Altman X5 (EBITDA/Revenue proxy).
FormulaBody z EBITDA Margin = EBITDA / Revenue × 100; fallback z Net Margin × 1.3.
Prahy
  • EBITDA marža > 20 % → 20 b.
  • 12–20 % → 17 b.
  • 6–12 % → 12 b.
  • 2–6 % → 7 b.
  • 0–2 % → 4 b.
  • < 0 % → 1 b.
Vstupné hodnoty
  • ebitdaMargin: 3.99
  • netMargin: 2.62
  • ebitda: 22 262
  • revenue: 557 380
Altman Z''-Score2.85Bezpečné pásmo

Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)

X1 — Pracovný kapitál / Aktívaváhapríspevok
X1 — Pracovný kapitál / Aktíva6.560.56aproximované
X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva3.260.80aproximované
X3 — EBIT / Aktíva6.721.06aproximované
X4 — Vlastné imanie / Záväzky1.050.42presné

Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.

Piotroski F-Score5 / 6silná

Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)

  • ROA pozitívnaROA = 12.20 %
    splnené
  • ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 12.20 % vs. predchádzajúce 7.84 %.
    splnené
  • Zadlženosť klesáZadlženosť 71.34 % vs. predchádzajúce 78.86 %.
    splnené
  • Obrat aktív rastieObrat aktív 4.65× vs. predchádzajúce 6.75×.
    nesplnené
  • Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 2.62 % vs. predchádzajúca 1.16 %.
    splnené
  • Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 28.66 % vs. predchádzajúca 21.14 %.
    splnené
Nezahrnuté pôvodné kritériá:
  • #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
  • #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
  • #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé

Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.

Upozornenia k dátam
  • X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
  • X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
  • X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
Metodologická báza: Health Score je vážený kompozit komponentov založených na DuPont identity (Brown, 1914), Altman Z-Score (Altman, 1968) a Piotroski F-Score (Piotroski, 2000). Plná metodika dostupná v popise zdrojov →
Čo hovoria dáta
  • Upozornenie

    Tržby medziročne klesli o 11 % na 557 tis. €. Môže ísť o sezónny výkyv alebo stratu zákazníkov.

  • Info

    Čistá marža len 2.6 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.

  • Info

    Kapitálová primeranosť 29 % — vyvážená štruktúra financovania, typická pre stredné firmy.

  • Pozitívne

    ROA 12.2 % — firma efektívne využíva svoj majetok na generovanie zisku.

Finančný prehľad (2024)
Položka20242023Zmena
Tržby557 tis. €629 tis. €−11,4 %
EBITDA22 tis. €13 tis. €+77,5 %
Prevádzkový výsledok (EBIT)20 tis. €11 tis. €+77,5 %
Čistý zisk15 tis. €7 tis. €+99,8 %
Aktíva120 tis. €93 tis. €+28,5 %
Vlastné imanie34 tis. €20 tis. €+74,1 %
Zobraziť výkaz ziskov a strát a súvahu →
Vzťahy a prepojenia
žiadne dátav štatutárnych orgánoch
cez ľudí 2°/3°
Zobraziť všetky vzťahy →
Najnovšie udalosti
  • 9. 1. 2018Založenie spoločnosti
  • 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
  • 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023
Zobraziť všetky udalosti →
Užitočné služby