TRES FRATRES s. r. o.
aktívnaStabilné tržby
Medziročná zmena tržieb o +4.3 %.
Stabilná finančná pozícia
Firma je financovaná najmä vlastným imaním a má nízku zadlženosť.
Skóre 32/100
Skóre je nízke najmä v dôsledku slabej ziskovosti a nedostatočnej kapitálovej primeranosti.
Firma dosahuje malé tržby (48 tis. €), vlastné imanie tvorí len malú časť majetku.
- Právna forma
- spoločnosť s ručením obmedzeným
- Dátum vzniku
- 17. 1. 2018
- Sídlo
- Romanova 33, 85102, Bratislava - mestská časť Petržalka
- EBITDA marža2,5 %
- ROA (návratnosť aktív)1,3 %
- ROE (návratnosť vlastného imania)49,4 %
- Zadlženosť97 %
- Kapitálová primeranosť2,7 %
Finančné zdravie
Ziskovosť6 / 20
- > 15 % marža → 20 b.
- 10–15 % → 17 b.
- 5–10 % → 13 b.
- 2–5 % → 9 b.
- 0–2 % → 6 b.
- < 0 % → 0–4 b. (úľava ak sa zlepšuje)
netMargin: 1.49netIncome: 721.00revenue: 48 287prevNetIncome: -8 245
Kapitál1 / 20
- > 50 % → 20 b. (silný kapitál)
- 35–50 % → 16 b.
- 20–35 % → 12 b.
- 10–20 % → 7 b.
- 3–10 % → 3 b.
- < 3 % → 1 b.
- < 0 → 0 b. (záporné imanie)
equityRatio: 2.69equity: 1 460assets: 54 188
Zadlženosť1 / 20
- < 30 % → 20 b. (nízka páka)
- 30–50 % → 16 b.
- 50–65 % → 12 b.
- 65–80 % → 7 b.
- 80–92 % → 3 b.
- > 92 % → 1 b.
debtRatio: 97.31equity: 1 460assets: 54 188
Rast17 / 20
- CAGR > 15 % → 20 b.
- 7–15 % → 17 b.
- 2–7 % → 13 b.
- −3 až 2 % → 10 b.
- −10 až −3 % → 6 b.
- < −10 % → 2 b.
revenueCAGR: 8.47revenueYoY: 4.29validHistoryYears: 7.00
Efektivita7 / 20
- EBITDA marža > 20 % → 20 b.
- 12–20 % → 17 b.
- 6–12 % → 12 b.
- 2–6 % → 7 b.
- 0–2 % → 4 b.
- < 0 % → 1 b.
ebitdaMargin: 2.52netMargin: 1.49ebitda: 1 219revenue: 48 287
Altman Z''-Score0.00Distress zóna
Predikcia bankrotu (modifikovaný pre service / private)
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | váha | príspevok | — |
|---|---|---|---|
| X1 — Pracovný kapitál / Aktíva | 6.56 | 0.05 | aproximované |
| X2 — Nerozdelený zisk / Aktíva | 3.26 | -0.21 | aproximované |
| X3 — EBIT / Aktíva | 6.72 | 0.13 | aproximované |
| X4 — Vlastné imanie / Záväzky | 1.05 | 0.03 | presné |
Altman, E. I. (1995). Corporate Financial Distress Diagnosis. Z'' modifikovaný pre service / private / EM firmy. Thresholds: < 1.1 distress · 1.1–2.6 grey · > 2.6 safe.
Piotroski F-Score5 / 6silná
Fundamentálne momentum (modifikované 6/9)
- ROA pozitívnaROA = 1.33 %splnené
- ΔROA — ziskovosť rastieAktuálne ROA 1.33 % vs. predchádzajúce -16.14 %.splnené
- Zadlženosť klesáZadlženosť 97.31 % vs. predchádzajúce 98.55 %.splnené
- Obrat aktív rastieObrat aktív 0.89× vs. predchádzajúce 0.91×.nesplnené
- Marža rastie (proxy: čistá marža)Aktuálna marža 1.49 % vs. predchádzajúca -17.81 %.splnené
- Kapitálová primeranosť rastieAktuálna 2.69 % vs. predchádzajúca 1.45 %.splnené
- #2 CFO > 0 — chýba výkaz peňažných tokov
- #4 CFO > NI (manipulation check) — chýba výkaz peňažných tokov
- #6 ΔCurrent Ratio > 0 — chýba rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé
Piotroski, J. D. (2000). Value Investing: The Use of Historical Financial Statement Information to Separate Winners from Losers. Modified verzia (6/9) — chýbajú kritériá závislé od cash flow výkazu a current/non-current splitu.
- Mikrofirma (tržby 48287 €) — pomerové ukazovatele citlivé na fixné náklady, porovnateľnosť s odvetvím limitovaná.
- X1 (Working Capital / Total Assets) je aproximované ako 0.3 × Equity Ratio. RÚZ neposkytuje rozdelenie aktív na obežné/dlhodobé.
- X2 (Retained Earnings / Total Assets) je aproximované kumulatívnym čistým ziskom za 7 rokov / Total Assets. RÚZ neposkytuje rozpis vlastného imania na základné a nerozdelený zisk.
- X3 (EBIT / Total Assets) je aproximované ako EBITDA × 0.85 / TA. RÚZ neposkytuje samostatnú hodnotu odpisov.
- Info
Tržby zostali medziročne takmer nezmenené (4 %). Firma si udržiava stabilnú pozíciu na trhu.
- Info
Čistá marža len 1.5 % — firma je zisková, ale s nízkou rezervou. Každý pokles tržieb môže viesť k strate.
- Upozornenie
Kapitálová primeranosť len 3 % — firma je výrazne financovaná z cudzích zdrojov. Vysoká finančná páka zvyšuje riziko.
| Položka | 2024 | 2023 | Zmena |
|---|---|---|---|
| Tržby | 48 tis. € | 46 tis. € | +4,3 % |
| EBITDA | 1 tis. € | -5 tis. € | +125,5 % |
| Prevádzkový výsledok (EBIT) | 1 tis. € | -4 tis. € | +125,5 % |
| Čistý zisk | 721 € | -8 tis. € | +108,7 % |
| Aktíva | 54 tis. € | 51 tis. € | +6,1 % |
| Vlastné imanie | 1 tis. € | 739 € | +97,6 % |
- 17. 1. 2018Založenie spoločnosti
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat
Finančné ukazovatele
2024Štruktúra financovania
- Vlastné imanie2.7%
- Cudzie zdroje97.3%
Výkazy podľa rokov
| Rok | Typ | Výnosy | Aktíva | Vlastné imanie | EBITDA | Čistý zisk | Mena |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024aktuálny | Riadna | 48 tis. € | 54 tis. € | 1 tis. € | 1 tis. € | 721 € | EUR |
| 2023 | Riadna | 46 tis. € | 51 tis. € | 739 € | -5 tis. € | -8 tis. € | EUR |
| 2022 | Riadna | 45 tis. € | 68 tis. € | 9 tis. € | 1 tis. € | 660 € | EUR |
| 2021 | Riadna | 39 tis. € | 36 tis. € | 8 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2020 | Riadna | 34 tis. € | 17 tis. € | 6 tis. € | 2 tis. € | 2 tis. € | EUR |
| 2019 | Riadna | 17 tis. € | 12 tis. € | 4 tis. € | -120 € | -389 € | EUR |
| 2018 | Riadna | 30 tis. € | 5 tis. € | 5 tis. € | -342 € | -349 € | EUR |
Obsah len pre prihlásených
Mind-map s 2 osobami a 2°/3° prepojeniami sa zobrazí po prihlásení.
História a zmeny
- Založenie spoločnosti17. 1. 2018
spoločnosť s ručením obmedzeným
Účtovné závierky
- Účtovná závierka 2024aktuálnyJSON detail
- Účtovná závierka 2023JSON detail
- Účtovná závierka 2022JSON detail
- Účtovná závierka 2021JSON detail
- Účtovná závierka 2020JSON detail
- Účtovná závierka 2019JSON detail
- Účtovná závierka 2018JSON detail
Predmet podnikania
- 1Poskytovanie služieb rýchleho občerstvenia v spojení s predajom na priamu konzumáciuod 15. 10. 2020
- 2Poskytovanie obslužných služieb pri kultúrnych a iných spoločenských podujatiachod 15. 10. 2020
- 3Prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmomod 15. 10. 2020
- 4Výskum a vývoj v oblasti prírodných a technických viedod 15. 10. 2020
- 5Podnikanie v oblasti nakladania s iným ako nebezpečným odpadomod 15. 10. 2020
- 6Informatívne testovanie, meranie, analýzy a kontrolyod 15. 10. 2020
- 7Nákladná cestná doprava vykonávaná vozidlami s celkovou hmotnosťou do 3,5 t vrátane prípojného vozidlaod 15. 10. 2020
- 8Manikúraod 15. 10. 2020
- 9Pedikúraod 15. 10. 2020
- 10Vykonávanie stavebných prác vo výškach horolezeckou a speleologickou technikou v rozsahu voľnej živnostiod 15. 10. 2020
- 11prevádzka malých plavidielod 17. 1. 2018
- 12výroba elektrických zariadení a elektrických súčiastokod 17. 1. 2018
- 13kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)od 17. 1. 2018
- 14prenájom hnuteľných vecíod 17. 1. 2018
- 15údržba motorových vozidiel bez zásahu do motorickej časti vozidlaod 17. 1. 2018
- 16sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu, služieb, výrobyod 17. 1. 2018
- 17organizovanie športových, kultúrnych a iných spoločenských podujatíod 17. 1. 2018
- 18reklamné a marketingové služby, prieskum trhu a verejnej mienkyod 17. 1. 2018
- 19fotografické službyod 17. 1. 2018
- 20počítačové služby a služby súvisiace s počítačovým spracovaním údajovod 17. 1. 2018
- 21vykonávanie mimoškolskej vzdelávacej činnostiod 17. 1. 2018
- 22oprava osobných potrieb a potrieb pre domácnosťod 17. 1. 2018
- 23vydavateľská činnosť, polygrafická výroba a knihárske práceod 17. 1. 2018
- 24práce pod vodou – čistiace a upratovacie práce, fotografické práce, vyhľadávacie práceod 17. 1. 2018
Zdroje a traceabilita
- JSON endpoint
- /v1/companies/51277646
- RÚZ ID
- 1740891
- Primárny zdroj
- RÚZ · Obchodný register
- Doplnkové zdroje
- RPO · ORSR · ŠÚ SR
- Licencia
- CC-BY 4.0
- Citácia
- RÚZ SR / FS SR / RPO SR
- 17. 1. 2018Založenie spoločnostispoločnosť s ručením obmedzeným
- 31. 12. 2024Zverejnená účtovná závierka za rok 2024Riadna
- 31. 12. 2024Najvyšší zaznamenaný obrat48 287 EUR · rok 2024
- 31. 12. 2023Zverejnená účtovná závierka za rok 2023Riadna
- 31. 12. 2022Zverejnená účtovná závierka za rok 2022Riadna
- 31. 12. 2021Zverejnená účtovná závierka za rok 2021Riadna
- 31. 12. 2020Zverejnená účtovná závierka za rok 2020Riadna
- 31. 12. 2019Zverejnená účtovná závierka za rok 2019Riadna
- 31. 12. 2018Zverejnená účtovná závierka za rok 2018Riadna